Sisukord
Keskkond
Tänane leht

Andres Tarand: kümme aastat kaotasime tühjaks võitluseks

4 min lugemist
  • Tuuleenergia tootmisega võinuks alustada juba 1990-ndatel
  • Praeguseks on Eesti taastuvenergia osakaal 28 protsenti
  • Tuuleparkide tulu peavad saama ka kohalikud elanikud
  • Bioenergia tootmine peab olema hajutatud vastavalt inimasustuse paiknemisele
Andres Tarand arvab, et kõigi raskuste kiuste on Eesti praegu taastuvenergeetika poolest hästi arenenud.  FOTO: Tairo Lutter

Istume Tarandite kodus Tallinnas Harju tänaval. Mari pakub teed, Andres näitab vanadest energeetikateemalistest ajaleheartiklitest Marek Strandbergiga kokku pandud raamatut. «Tobe raamat sai tehtud, tobe selles mõttes, et ajaleheartiklitest raamatut teha ei ole üldiselt õige. Nad vajuvad omast ajast välja. Nüüd oleks nagu võimalik näidata, et näed, ma juba 2010. aastal ütlesin...» Aga tegelikult Tarand ja Strandberg ütlesidki juba 2010. aastal ja varemgi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Peaaegu kümme aastat kaotasime tühjaks võitluseks,» ütleb Tarand. Esimesed väited põlevkivi kaitsjate leerist 1990. aastate alguses olid sellised, et Eestis pole võimalik tuulest ja päikesest energiat toota. «Oli täitsa kindel värk, et Eestis päike ei paista ja tuul ei puhu,» naerab Tarand. «Nad olid ühe dotsendi ka laenanud endale suuvoodriks, nimi pole tähtis.» Taani eeskujul oleks juba siis olnud võimalik asi käima panna, taanlased olid valmis meid abistama.

04.12.2018 06.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto