Sisukord
Keskkond
Tänane leht

Priit Humal: Rail Balticut ei anta meile kingituseks

3 min lugemist
Priit Humal. FOTO: ARNO SAAR

Rail Balticu (RB) meeskond ja seda pooldavad poliitikud väidavad, et RB-le antud raha ei saaks kasutada millekski muuks ning kui me RBd ei ehita, siis läheks see raha kuhugi mujale, näiteks Poola. Tegelikult oleksime saanud sama raha Euroopast ka siis, kui poleks RB-nimelist projekti kunagi alustanudki.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suurimad vaidlused Euroopa Liidu liikmesriikide vahel käivad raha üle, seda on alati puudu. Euroopa Liit ei kingi meile lisaraha RB ehituseks, vaid see antakse meile teiste projektide asemel. Tegemist on kolmeastmelise skeemiga.

Kui Siim Kallase eestvõttel loodi Euroopa ühendamise rahastu (CEF) riikidevaheliste ühenduste parandamiseks, ei olnud rikkad riigid sugugi vaimustatud vaesemate riikide toetuse suurendamisest. Seega pöördus pilk vaesemate riikide endi poole. Neid toetati juba pikka aega Ühtekuuluvusfondi kaudu üheksa miljardi euroga aastas. Ühtekuuluvusfondi raha on riikide vahel jagatud nende suuruse ja vaesuse järgi. Eesti osa aastatel 2014–2020 on kokku veidi üle ühe miljardi euro.

04.12.2018 06.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto