Sisukord
AK
Tänane leht
30.09.2020
Poliitkultuur täna: solvatakse kolleege, sõpru ja liitlasi (15) Eesti EELARVE 2021 ⟩ Kõik said eelarvest prääniku (2) Maakri piirkonda kerkib veel üks kõrghoone Eesti lühiuudised Video ⟩ TTÜ teadur selgitab, miks ta Estonialt leitud ava laeva uppumise põhjuseks ei pea (44) Plahvatus Mustamäe korteris aitas avastada kanepikasvandust Hoone omanik lukustas Pärnu uue kunsti muuseumi uksed Kiire interneti viimine maakoju maksab tegelikult tuhandeid (7) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank järgmisel aastal majanduskasvu ei oota Ettevaatust, töötajad! Liikvel on puuktööandjad Otsus olemas: uus aasta toob pensionilisa Välismaa Macron ühendab Valgevene kriisi lahendamise Venemaaga dialoogi edendamisega Välismaa lühiuudised Libasaavutustega kelkinud petis kerkis Rootsi kaitseväe ladvikusse (2) Torino – Saatana linn? Arvamus Juhtkiri ⟩ Riiklik jõuluvanamäng (4) Jaano-Martin Ots: tõde on seal tormisel merel (1) Andres Herkel: meie esindusdemokraatiast Lugejakiri: kuidas säilitada eesti kirjakeelt? Toomas Alatalu: naised veavad revolutsiooni (1) Hannele Valkeeniemi: hargmaised eestlased – immigrandid või kahepaiksed? Erkki Bahovski: tramm nimega Demokraatia Peeter Espak: antihumanismi pealetung (4) TERVISHOID ⟩ Katrin Rehemaa: seitse nahka meditsiini seljast TERVISHOID ⟩ Anneli Kannus: õdede puuduses tervishoid laguneb (1) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: meedikute palgaleppe võti asub riigieelarves Kultuur Arvustus ⟩ Von Krahl lennutab luulelohet Vallalisest üksikust ülekaalulisest naisest hobidetektiiv, kellel on kassid See lihtne ja keeruline Olav Ehala Sport Kelly Sildaru enne hooaja algust: olen konkurentide peale kade, kuid ei tunne ebavõrdsust PM PARIISIS ⟩ Kuidas valmistus Kaia Kanepi tähtsaks lahinguks? (1) Spordi lühiuudised Euroopa tippkorvpall on kaotanud mitukümmend miljonit eurot Uus ralliklass soodustab sõitjate arengut ja lisab tšempionaatidele vürtsi Tartu ERMi ees laiuval kibuvitsaväljal tuleb kevadel jälle kaevamine (3) Reno Laidre: tartlased näitasid valmidust linna arengus kaasa rääkida Vahur Kollom: majandusvabadus kui sõnakõlks Läheb neljarajalise lõigu ehitamiseks Varjupaik kasvatab ümber üle pea kasvanud koertekolooniat Tartu lühiuudised Kutsehariduskeskuse õpilased õmblevad kaitsemaske Kliinikumi uus juht Priit Perens süsti ega arste ei karda Limaste imalate maalide vaatajat võib tabada iiveldustunne Tartu kultuuriuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ene Pajula: mammi ei ole polkovniku lesega ühte meelt*

5 min lugemist
Ene Pajula FOTO: Tairo Lutter/Postimees

Millest muust üks vanainimene ikka räägib kui oma haigustest? Ja millal oleks selleks parem aeg kui enne valimisi?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kes see vanu aegu väga täpselt mäletab, aga kui mammi oma vanu kirjatükke sirvib, siis meenub talle küll, et meie arstiabi olukorrast räägiti palju ka eelmiste valimiste eel, ja otse loomulikult käis jutt selle ümber, kui halvasti kõik on.

Mammi ei saa öelda, et oleks arstiabi asjus mingi ekspert, sest muidugi pole ta sel teemal teadusartikleid avaldanud, aga patsient on ta oma elu jooksul olnud küll ja veel. Võib omasuguste hulgas isegi kiidelda, et on ühe harvaesineva kaasasündinud haiguse pärast veetnud haiglas kuid ja teda on elu jooksul neli korda opereeritud: esimest korda 1977 ja viimast korda 2016, kaks ülejäänud korda mahtusid enam-vähem regulaarselt sinna vahele. 2001. aastal öeldi talle, et elupäevi on tal jäänud aasta, võib-olla kolm, aga mitte üle viie. Aga siin ta nüüd on, ikka veel elus, ja enamgi veel, elu parimas vormis.

29.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto