K, 25.05.2022

Uus parteijuht jätkab Merkeli vaimus

Bretty Sarapuu
, toimetaja
Uus parteijuht jätkab Merkeli vaimus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Annegret Kramp-Karrenbauer (vasakul) jätkab Saksamaa Kristlik-Demokraatlik Liidu uue esimehena kantsler Angela Merkeli (paremal) alustatut.
Annegret Kramp-Karrenbauer (vasakul) jätkab Saksamaa Kristlik-Demokraatlik Liidu uue esimehena kantsler Angela Merkeli (paremal) alustatut. Foto: FABIAN BIMMER/REUTERS/Scanpix

Eilsel parteipäeval kohtunud Saksa konservatiivid valisid 18 aastat Saksamaa Kristlik-Demokraatlikku Liitu (CDU) juhtinud Angela Merkeli mantlipärijaks viimase soosiku Annegret Kramp-Karrenbaueri, kellest võib hiljemalt kolme aasta pärast saada Saksamaa uus liidukantsler ja kes sellisel juhul võtab üle Merkeli senise Euroopa juhtivpoliitiku rolli.

Kramp-Karrenbauer, keda on tema sarnaste vaadete tõttu ametisoleva kantsleriga sageli nimetatud mini-Merkeliks, rõhutas eile, et ta on teine inimene ja kavatseb erakonda oma suuna järgi juhtida.

«Inimesed peavad mind põhimõtteliselt [Merkeli] koopiaks, aga ma võin teile öelda, et seisan siin teise inimesena, iseendana,» sõnas erakonna uus juht enne hääletust peetud kõnes.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Kodu
Tagasi üles