Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Theresa Bubbear: 100 aastat sõprust

2 min lugemist
Suursaadik Theresa Bubbear. FOTO: Ühendkuningriigi Suursaatkond Eestis

Brexitist saab kauge minevik. Ning meie lapselapselapsed tähistavad Ühendkuningriigi ja Eesti sõprust ja partnerlust, kirjutab Ühendkuningriigi suursaadik Eestis Theresa Bubbear.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

1918. aasta 12. detsembril kell 15.00 saabusid 13 Briti Kuningliku Mereväe laeva Tallinna reidile, et aidata Eestit võitluses vabaduse eest. Selles võitluses sai surma 112 Briti mereväelast. Paljud jäid merre, kuid mõni on maetud Tallinna Kaitseväe kalmistule, kus mälestame regulaarselt nende julgust ja nende toodud ohvrit. Kõik hukkunud on ära nimetatud mälestustahvlil Tallinna Pühavaimu kirikus, kus on käinud Briti peaminister, välisminister ja Briti kuningliku perekonna liikmed.

Aastaks 2018 on maailm väga palju muutunud. Teadus, tehnika ja tehnoloogia on 20. sajandil teinud suuri hüppeid. Need Briti meremehed, kes võitlesid, et tagada ja kaitsta Eesti iseseisvust 100 aastat tagasi, ei tunneks nüüd seda riiki ära. Kuid väärtused, mille kaitsmiseks ja toetamiseks neid võitlusse saadeti, ei ole muutunud. Aastal 2018 on nii Eesti kui ka Ühendkuningriik endiselt pühendunud vabaduse, õigluse, sõnavabaduse ja õigusriigi põhimõtetele. Nendes valdkondades, nagu ka paljudes teistes, jäävad meie riigid väga lähedaseks.

08.12.2018 11.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto