Sisukord
Maailm
Tänane leht

Euroopa mõjukaim küberdiplomaat jagab maailmale Eesti tarkust

8 min lugemist
  • Heli Tiirmaa-Klaari hinnangul oli pronksiöö meie süsteemile hea test.
  • Tema kinnitusele on meie küberruum väga turvaline ja kaitsevaates oleme kindlus.
  • Küberturvalisuses on inimeste väljaõpe olulisem kui tehnoloogia.
Eesti esimese küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatilise esindaja Heli Tiirmaa-Klaari kinnitusel on Eesti küberkaitse poolest kindlus – osaliselt ka seetõttu, et väikest riiki ongi lihtsam kaitsta kui suurt. FOTO: TAIRO LUTTER/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Mainekas väljaanne Politico avaldas vähem kui nädal tagasi järgmise aasta Euroopa mõjutajate edetabeli, mille üsna eesotsast vaatas vastu tuttav nägu – kõrgele viiendale kohale on paigutatud Eesti esimene küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ta võttis koha sisse mainekate eurooplaste vahel, Euroopa Komisjoni peasekretäri Martin Selmayri järel ja Ukraina presidendiks pürgiva Julia Tõmošenko ees. Politico ennustab, et Euroopat raputab järgmisel aastal enim Itaalia populistist siseminister Matteo Salvini.

Politico valis teid väga mõjukasse nimekirja. Kuidas te ise sellest teada saite ja kuidas reageerisite?

Päris täpselt sain teada alles samal päeval, mil see avalikuks tehti. Mulle tuli paar nädalat tagasi e-kiri kutsega sinna üritusele, aga tegelikult polnud keegi mulle täpselt rääkinud, mis juhtuma hakkab.

Olen tähelepanuga harjunud ja Brüsseli tüüpiline seltskond on mulle tuttav, seega pahviks see mind otseselt ei löönud, aga muidugi on tore, kui selline tunnustus tuleb.

08.12.2018 11.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto