Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.12.2018
Eesti Alli Rutto saab siiski Eesti passi (1) Homme läheb hääletusele 501 rida katuseraha Parteimeedia muutub üha professionaalsemaks (1) Kuressaares tapetu kasutütar: «Sulev oli kõrvalseisja, kes ei sattunud rüselusse, vaid kutsus korrale.» (3) Võidujooks erakonnameedias (6) Majandus Viimsi plaanib koostööd Leedo firmaga (1) Maksuamet pigistab ühemehefirmasid, et nad rohkem palka maksaksid (20) Süüdistused Nissani vastu kuhjuvad Välismaa Peaminister May saatus ei selgunud Vägistatute aitaja kutsus sõtta ükskõiksusega Arvamus Nikolai Põdramägi: probleemidest Eesti meditsiinis ehk Mida teab merisiga merest? (4) Eiki Berg: rahvusülikooli säilimine rahvusvahelistumise kaudu Ahto Lobjakas: Hiina horoskoop Priit Pullerits: lastetute võim (28) Postimees 1930. aastal: aastas 13 kuud Juhtkiri: jätke maha see röövlijõugu tava (16) Meie Eesti Eesti digiõpikute turg vajab korrastamist Karin Täht: ma ei ole kindel, kas digipööre teeb meie õpilased õnnelikumaks (8) Ilja Šmorgun: digiõpiku edu sõltub õpetaja oskusest seda rakendada (1) Erakonnad räägivad raiemahust. Kolmas vestlusring (2) Kultuur Ron Howard lennutab televaataja Marsile Fix on väga heas vormis, aga publik... Sport Depressiooni ja uimastisõltuvusega võidelnud tšempion: ma ei igatsenud snuukrit, aga mul oli veidi raha vaja Hunt ja Colts sekkusid äparduse järel uuesti nelja hobuse võidujooksu Kuidas pruuti kiviga visati ehk Suure finaali kirg jäi ookeani teisele kaldale Tervis Marilyn Jurman: kõrged ootused enda suhtes tõid depressiooni (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nikolai Põdramägi: probleemidest Eesti meditsiinis ehk Mida teab merisiga merest?

5 min lugemist
Nikolai Põdramägi FOTO: Kristjan Teedema

Eesti meditsiini tulevik peaks olema tervishoiukeskused või polikliinikud, kus töötavad kõrvuti üldarstid, lastearstid, eriarstid, kirjutab staažikas doktor Nikolai Põdramägi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimasel ajal on meedias palju juttu olnud tervishoiust, vajakajäämistest arstiabis ja ka arstidest. Arvamuse avaldanud tikuvad olema inimesed, kellele enne valimisi tulevad ikka meelde haiged, lapsed ja eakad inimesed. Kui valimised läbi, siis on mõneks ajaks jälle vaikus. Sageli on meditsiinist rääkivad sõnavõtjad asjast sama kaugel kui merisead merest. Kahjuks arstid ise võtavad harva sõna.

Kala pidi hakkama mädanema peast. Kuidas seda mõista, kui 26 Eesti Vabariigi aasta jooksul on olnud juba 19 tervishoiuga tegelevat ministrit? Alles mõni aasta tagasi vahetus ühe aasta jooksul koguni kolm ministrit!

10.12.2018 12.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto