Sisukord
Eestikeelne kõrgharidus
Tänane leht
11.12.2018
Eesti Alli Rutto saab siiski Eesti passi (1) Homme läheb hääletusele 501 rida katuseraha Parteimeedia muutub üha professionaalsemaks (1) Kuressaares tapetu kasutütar: «Sulev oli kõrvalseisja, kes ei sattunud rüselusse, vaid kutsus korrale.» (3) Võidujooks erakonnameedias (6) Majandus Viimsi plaanib koostööd Leedo firmaga (1) Maksuamet pigistab ühemehefirmasid, et nad rohkem palka maksaksid (20) Süüdistused Nissani vastu kuhjuvad Välismaa Peaminister May saatus ei selgunud Vägistatute aitaja kutsus sõtta ükskõiksusega Arvamus Nikolai Põdramägi: probleemidest Eesti meditsiinis ehk Mida teab merisiga merest? (4) Eiki Berg: rahvusülikooli säilimine rahvusvahelistumise kaudu Ahto Lobjakas: Hiina horoskoop Priit Pullerits: lastetute võim (28) Postimees 1930. aastal: aastas 13 kuud Juhtkiri: jätke maha see röövlijõugu tava (16) Meie Eesti Eesti digiõpikute turg vajab korrastamist Karin Täht: ma ei ole kindel, kas digipööre teeb meie õpilased õnnelikumaks (8) Ilja Šmorgun: digiõpiku edu sõltub õpetaja oskusest seda rakendada (1) Erakonnad räägivad raiemahust. Kolmas vestlusring (2) Kultuur Ron Howard lennutab televaataja Marsile Fix on väga heas vormis, aga publik... Sport Depressiooni ja uimastisõltuvusega võidelnud tšempion: ma ei igatsenud snuukrit, aga mul oli veidi raha vaja Hunt ja Colts sekkusid äparduse järel uuesti nelja hobuse võidujooksu Kuidas pruuti kiviga visati ehk Suure finaali kirg jäi ookeani teisele kaldale Tervis Marilyn Jurman: kõrged ootused enda suhtes tõid depressiooni (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eiki Berg: rahvusülikooli säilimine rahvusvahelistumise kaudu

3 min lugemist
Eiki Berg FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Tartu Ülikooli rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg esitab neli väidet Eesti kõrghariduse rahvusvahelistumise toetuseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ma saan aru, et kõrghariduses leviv rahvusvahelistumine võib tekitada emotsionaalse värvinguga laenguid. Eriti olukorras, kus keelekasutusse lipsavad näited «röövkapitalismist» (Martin Ehala, PM 24.09), «surmahoobist» ja «ideoloogilisest õõnestustööst eestikeelse tipptaseme vastu» (Peeter Espak, PM AK 1.12). Eeltoodu võiks jääda suurema tähelepanuta olukorras, kus ratsionaalsust eelistatakse tundmustele, argumentatsiooni lahmimisele ning vaba mõttevahetust teema politiseeritusele. Aga paraku see nii pole.

«Neli isamaalist sammu eesti keele kaitseks» (Helir-Valdor Seeder, PM 17.10) on õpikunäide sellest, kuidas «targa mehe [professor Ehala] sõnum rüütatakse poliitika tegemise kuube» ning paisatakse häälte turule. Kui see on näide teadlase mõttetöö sidustamisest Eesti ühiskondlike arengutega, siis ilmselt nii mõnigi võib saada linnukese kirja. Kuid küsimused jäävad.

10.12.2018 12.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto