Sisukord
Autorid
Tänane leht
11.12.2018
Eesti Alli Rutto saab siiski Eesti passi (1) Homme läheb hääletusele 501 rida katuseraha Parteimeedia muutub üha professionaalsemaks (1) Kuressaares tapetu kasutütar: «Sulev oli kõrvalseisja, kes ei sattunud rüselusse, vaid kutsus korrale.» (3) Võidujooks erakonnameedias (6) Majandus Viimsi plaanib koostööd Leedo firmaga (1) Maksuamet pigistab ühemehefirmasid, et nad rohkem palka maksaksid (20) Süüdistused Nissani vastu kuhjuvad Välismaa Peaminister May saatus ei selgunud Vägistatute aitaja kutsus sõtta ükskõiksusega Arvamus Nikolai Põdramägi: probleemidest Eesti meditsiinis ehk Mida teab merisiga merest? (4) Eiki Berg: rahvusülikooli säilimine rahvusvahelistumise kaudu Ahto Lobjakas: Hiina horoskoop Priit Pullerits: lastetute võim (28) Postimees 1930. aastal: aastas 13 kuud Juhtkiri: jätke maha see röövlijõugu tava (16) Meie Eesti Eesti digiõpikute turg vajab korrastamist Karin Täht: ma ei ole kindel, kas digipööre teeb meie õpilased õnnelikumaks (8) Ilja Šmorgun: digiõpiku edu sõltub õpetaja oskusest seda rakendada (1) Erakonnad räägivad raiemahust. Kolmas vestlusring (2) Kultuur Ron Howard lennutab televaataja Marsile Fix on väga heas vormis, aga publik... Sport Depressiooni ja uimastisõltuvusega võidelnud tšempion: ma ei igatsenud snuukrit, aga mul oli veidi raha vaja Hunt ja Colts sekkusid äparduse järel uuesti nelja hobuse võidujooksu Kuidas pruuti kiviga visati ehk Suure finaali kirg jäi ookeani teisele kaldale Tervis Marilyn Jurman: kõrged ootused enda suhtes tõid depressiooni (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: Hiina horoskoop

2 min lugemist
Ahto Lobjakas FOTO: Eero Vabamaegi/PM/SCANPIX BALTICS

Ennustamine on tänamatu töö. Kes iganes tõmbas 1990. aasta paiku globaalsetest jõujoontest tulevikuvektoreid, võis toona igati mõistlikult ennustada, et Jaapan võtab peagi USA-lt üle maailma suurima majanduse tiitli. Nii ei juhtunud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiina väga kiire kasv viimasel kümnendil on viinud sarnaselt lineaarsete järeldusteni. Võib olla, et Hiina kasv jätkub. Võimatu pole samas, et ekspordile ehitatud buum katkeb ning Hiina jõukus hakkab kaardimajakesena koost pudenema. Pole võimatu, et see on USA presidendi Donald Trumpi üks eesmärkidest. Tema administratsioon on identifitseerinud Hiina ühena USA peamistest strateegilistest konkurentidest.

Trumpi tariifisõda Hiinaga võib olla lühinägeliku ja piiratud majandusmõistmise tulemus, aga tagajärjed saavad sel olema igal juhul. Kuigi kaubandussõjas Hiinaga jätkub veel ligi 80 päevaks vaherahu, arvestatakse toimuv üleilmsesse konjunktuuri juba praegu sisse.

10.12.2018 12.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto