Sisukord
Muusika
Tänane leht
11.12.2018
Eesti Alli Rutto saab siiski Eesti passi (1) Homme läheb hääletusele 501 rida katuseraha Parteimeedia muutub üha professionaalsemaks (1) Kuressaares tapetu kasutütar: «Sulev oli kõrvalseisja, kes ei sattunud rüselusse, vaid kutsus korrale.» (3) Võidujooks erakonnameedias (6) Majandus Viimsi plaanib koostööd Leedo firmaga (1) Maksuamet pigistab ühemehefirmasid, et nad rohkem palka maksaksid (20) Süüdistused Nissani vastu kuhjuvad Välismaa Peaminister May saatus ei selgunud Vägistatute aitaja kutsus sõtta ükskõiksusega Arvamus Nikolai Põdramägi: probleemidest Eesti meditsiinis ehk Mida teab merisiga merest? (4) Eiki Berg: rahvusülikooli säilimine rahvusvahelistumise kaudu Ahto Lobjakas: Hiina horoskoop Priit Pullerits: lastetute võim (28) Postimees 1930. aastal: aastas 13 kuud Juhtkiri: jätke maha see röövlijõugu tava (16) Meie Eesti Eesti digiõpikute turg vajab korrastamist Karin Täht: ma ei ole kindel, kas digipööre teeb meie õpilased õnnelikumaks (8) Ilja Šmorgun: digiõpiku edu sõltub õpetaja oskusest seda rakendada (1) Erakonnad räägivad raiemahust. Kolmas vestlusring (2) Kultuur Ron Howard lennutab televaataja Marsile Fix on väga heas vormis, aga publik... Sport Depressiooni ja uimastisõltuvusega võidelnud tšempion: ma ei igatsenud snuukrit, aga mul oli veidi raha vaja Hunt ja Colts sekkusid äparduse järel uuesti nelja hobuse võidujooksu Kuidas pruuti kiviga visati ehk Suure finaali kirg jäi ookeani teisele kaldale Tervis Marilyn Jurman: kõrged ootused enda suhtes tõid depressiooni (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fix on väga heas vormis, aga publik...

3 min lugemist
Fixi juubelikontsert Vanemuise kontserdimajas. Fixi esimene koosseis. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põline Tartu ansambel Fix tähistab 2018. aastal oma 50. sünnipäeva, sest 1968. aastal peamiselt Pärnu kandi poisid nimedega Väino Land, Mart Helme, Mait Eelrand, Mart Kuurme ja Neeme Konsa sellise nimega pundi asutasid.

Juubel on mitmes mõttes siiski formaalne, sest Fixi nime all on esinenud vähemalt kaks, kui mitte kolm üksteisest täiesti erinevat koosseisu. Tegelikult pole isegi bändi vormiline eestvedaja Väino Land olnud Fixiga seotud kõik see aeg – 1980. aastate algul visati ta bändist lihtsalt välja ja naasis mitu aastat hiljem. Aga 50 on ilus arv, miks mitte tähistada.

10.12.2018 12.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto