Sisukord
Majandus
Tänane leht
11.12.2018
Eesti Alli Rutto saab siiski Eesti passi (1) Homme läheb hääletusele 501 rida katuseraha Parteimeedia muutub üha professionaalsemaks (1) Kuressaares tapetu kasutütar: «Sulev oli kõrvalseisja, kes ei sattunud rüselusse, vaid kutsus korrale.» (3) Võidujooks erakonnameedias (6) Majandus Viimsi plaanib koostööd Leedo firmaga (1) Maksuamet pigistab ühemehefirmasid, et nad rohkem palka maksaksid (20) Süüdistused Nissani vastu kuhjuvad Välismaa Peaminister May saatus ei selgunud Vägistatute aitaja kutsus sõtta ükskõiksusega Arvamus Nikolai Põdramägi: probleemidest Eesti meditsiinis ehk Mida teab merisiga merest? (4) Eiki Berg: rahvusülikooli säilimine rahvusvahelistumise kaudu Ahto Lobjakas: Hiina horoskoop Priit Pullerits: lastetute võim (28) Postimees 1930. aastal: aastas 13 kuud Juhtkiri: jätke maha see röövlijõugu tava (16) Meie Eesti Eesti digiõpikute turg vajab korrastamist Karin Täht: ma ei ole kindel, kas digipööre teeb meie õpilased õnnelikumaks (8) Ilja Šmorgun: digiõpiku edu sõltub õpetaja oskusest seda rakendada (1) Erakonnad räägivad raiemahust. Kolmas vestlusring (2) Kultuur Ron Howard lennutab televaataja Marsile Fix on väga heas vormis, aga publik... Sport Depressiooni ja uimastisõltuvusega võidelnud tšempion: ma ei igatsenud snuukrit, aga mul oli veidi raha vaja Hunt ja Colts sekkusid äparduse järel uuesti nelja hobuse võidujooksu Kuidas pruuti kiviga visati ehk Suure finaali kirg jäi ookeani teisele kaldale Tervis Marilyn Jurman: kõrged ootused enda suhtes tõid depressiooni (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maksuamet pigistab ühemehefirmasid, et nad rohkem palka maksaksid

3 min lugemist
  • Maksuamet on terava luubi alla võtnud ühemehefirmad.
  • Dividendide asemel peaksid nad rohkem makse maksma.
OÜtamine FOTO: Pm

Tänavu on maksu- ja tolliamet teinud sadadele ühemehefirmadele märkuse, et nad lõpetaksid dividenditulu nautimise ja hakkaks endale viimaks palka maksma. Kõrvaltvaatajate hinnangul on maksuamet aga liiale läinud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Selliseid ettevõtteid, kus omanik, juhatuse liige ja töötaja on üks isik, leidub Eestis tuhandeid ja selles pole midagi imelikku. Maksuameti huviorbiiti satuvad kindla peale aga need ühemehefirmad, kus juht on iga päev käsipidi ettevõtte juures, tegeledes aktiivse müügi- ja juhtimistööga, kuid turutingimustele vastava palga asemel maksab endale 500-eurost miinimumpalka ning ülejäänu võtab välja dividendina.

10.12.2018 12.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto