Sisukord
Eesti
Tänane leht
11.12.2018
Eesti Alli Rutto saab siiski Eesti passi (1) Homme läheb hääletusele 501 rida katuseraha Parteimeedia muutub üha professionaalsemaks (1) Kuressaares tapetu kasutütar: «Sulev oli kõrvalseisja, kes ei sattunud rüselusse, vaid kutsus korrale.» (3) Võidujooks erakonnameedias (6) Majandus Viimsi plaanib koostööd Leedo firmaga (1) Maksuamet pigistab ühemehefirmasid, et nad rohkem palka maksaksid (20) Süüdistused Nissani vastu kuhjuvad Välismaa Peaminister May saatus ei selgunud Vägistatute aitaja kutsus sõtta ükskõiksusega Arvamus Nikolai Põdramägi: probleemidest Eesti meditsiinis ehk Mida teab merisiga merest? (4) Eiki Berg: rahvusülikooli säilimine rahvusvahelistumise kaudu Ahto Lobjakas: Hiina horoskoop Priit Pullerits: lastetute võim (28) Postimees 1930. aastal: aastas 13 kuud Juhtkiri: jätke maha see röövlijõugu tava (16) Meie Eesti Eesti digiõpikute turg vajab korrastamist Karin Täht: ma ei ole kindel, kas digipööre teeb meie õpilased õnnelikumaks (8) Ilja Šmorgun: digiõpiku edu sõltub õpetaja oskusest seda rakendada (1) Erakonnad räägivad raiemahust. Kolmas vestlusring (2) Kultuur Ron Howard lennutab televaataja Marsile Fix on väga heas vormis, aga publik... Sport Depressiooni ja uimastisõltuvusega võidelnud tšempion: ma ei igatsenud snuukrit, aga mul oli veidi raha vaja Hunt ja Colts sekkusid äparduse järel uuesti nelja hobuse võidujooksu Kuidas pruuti kiviga visati ehk Suure finaali kirg jäi ookeani teisele kaldale Tervis Marilyn Jurman: kõrged ootused enda suhtes tõid depressiooni (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Alli Rutto saab siiski Eesti passi

3 min lugemist
Alli Rutto saab Eesti passi jõuludeks kätte. FOTO: Birgit Püve FOTO: Birgit Püve

Abhaasias elav eestlanna saab jõuludeks uue Eesti passi, ent optantide järeltulijate kodakondsuse probleem podiseb edasi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mitu kuud ja mitu eitavat vastust hiljem saab Abhaasias elav Alli Rutto pisutki rõõmustada – ametnikud panid pead kokku ja leidsid võimaluse, kuidas talle aegunud passi asemel siiski uus anda. Poeg saab ema passile järele minna veel sel nädalal.

«Vabandan proua Rutto ja teiste eestlaste ees, kes jäid halduspraktika muutumise lõksu,» teatas siseminister Katri Raik eile pärast seda, kui sai teatavaks, et Alli Ruttole antakse Eesti pass. Tegemist on tähtajalise passiga, mis kehtib kaks aastat.

Sisuliselt antakse Ruttole kaks aastat, et Vene kodakondsusest Eesti oma kasuks loobuda. Praegune kodakondsusseadus ei võimalda topeltkodakondsust ja seepärast tuleb teha valik.

10.12.2018 12.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto