Sisukord
Riigikorraldus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Urve Uusberg: heateod teevad õnnelikuks, pakuvad rahulolu ja teevad ühiskonna tugevamaks

3 min lugemist
  • Ühiselt kogetud hetked võivad luua tunde, et heategevus on midagi üleloomulikku.
  • Heategevuses osalevad enamasti kõrgema psühholoogilise rahuloluga inimesed.
  • Väärtusruumi üksi ei loo, oma minapildi korrastamiseks vajame enda juurde teisi.
Urve Uusberg FOTO: Erakogu

Milline on annetamise ülesehitus, selle anatoomia? Sinna kuulub osalemine heategevuses, isetu tegutsemine oma aega ja vahendeid panustades kas kogukonna või indiviidi hüvanguks, ning see on ülim väärtus ühiskonnas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Me vajame teisi, et oma minapilti korrastada. See on ruum, mis viib teisteni ja milles on näiteks ka impulsiivsemal karakteril võimalus saada hoolivat tagasisidet ja enamat kontrolli oma elusündmuste üle. Väärtusruum töötab vastastikuselt.

Seega: heategevus võib küll kollektiivsetel hetkedel mõjuda üleloomulikuna, kuid tee sinna on argine ja individuaalne. Elada igapäevaselt heades suhetes iseenese ja kaaslastega – see tähendabki isiksusse kogunenud pisikeste isetute valikute ja tehete summat, mis on minu arvates oluline vundament laiemale ringile suunatud heategevusele.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto