Sisukord
Keskkond
Tänane leht
11.12.2018
Eesti Alli Rutto saab siiski Eesti passi (1) Homme läheb hääletusele 501 rida katuseraha Parteimeedia muutub üha professionaalsemaks (1) Kuressaares tapetu kasutütar: «Sulev oli kõrvalseisja, kes ei sattunud rüselusse, vaid kutsus korrale.» (3) Võidujooks erakonnameedias (6) Majandus Viimsi plaanib koostööd Leedo firmaga (1) Maksuamet pigistab ühemehefirmasid, et nad rohkem palka maksaksid (20) Süüdistused Nissani vastu kuhjuvad Välismaa Peaminister May saatus ei selgunud Vägistatute aitaja kutsus sõtta ükskõiksusega Arvamus Nikolai Põdramägi: probleemidest Eesti meditsiinis ehk Mida teab merisiga merest? (4) Eiki Berg: rahvusülikooli säilimine rahvusvahelistumise kaudu Ahto Lobjakas: Hiina horoskoop Priit Pullerits: lastetute võim (28) Postimees 1930. aastal: aastas 13 kuud Juhtkiri: jätke maha see röövlijõugu tava (16) Meie Eesti Eesti digiõpikute turg vajab korrastamist Karin Täht: ma ei ole kindel, kas digipööre teeb meie õpilased õnnelikumaks (8) Ilja Šmorgun: digiõpiku edu sõltub õpetaja oskusest seda rakendada (1) Erakonnad räägivad raiemahust. Kolmas vestlusring (2) Kultuur Ron Howard lennutab televaataja Marsile Fix on väga heas vormis, aga publik... Sport Depressiooni ja uimastisõltuvusega võidelnud tšempion: ma ei igatsenud snuukrit, aga mul oli veidi raha vaja Hunt ja Colts sekkusid äparduse järel uuesti nelja hobuse võidujooksu Kuidas pruuti kiviga visati ehk Suure finaali kirg jäi ookeani teisele kaldale Tervis Marilyn Jurman: kõrged ootused enda suhtes tõid depressiooni (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erakonnad räägivad raiemahust. Kolmas vestlusring

7 min lugemist
  • EKRE ja rohelised peavad vajalikuks raiemahu vähendamist
  • Keskerakond jätaks metsaraie praegusele tasemele
Vestlusring metsa teemadel.  FOTO: Shutterstock

Postimehe esimeses metsateemalises vestlusringis rääkisid erakondade seisukohtadest Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Isamaa ja Elurikkuse Erakonna esindajad (vt 26. oktoobri keskkonnarubriiki). Teises vestlusringis olid esindatud Reformierakond, Vabaerakond ja Eesti 200 (vt 16. novembri keskkonnarubriiki). Kolmandas ja viimases ringis osalevad Jaak Madison Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Olev Tinn Erakonnast Eestimaa Rohelised ja Tõnis Liinat Keskerakonnast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Postimees küsis juba septembris kõigi erakondade seisukohta raiemahu kohta. EKRE ja rohelised pidasid vajalikuks raiemahtu vähendada, Keskerakond ütles väga ettevaatlikus sõnastuses, et raiemaht võiks jääda praegusele tasemele. Palun selgitage.

Jaak Madison: Meie seisukoht raiemahu vähendamise kohta tuleneb asjatundjate arvamusest. Eksperdid on hinnanud, et raiemaht võiks olla seitse-kaheksa miljonit tihumeetrit aastas, praegu on ta 11–12 miljonit. Samal ajal tuleb arvesse võtta ka meie tööstuse vajadusi ja majanduslikku olukorda. Metsa kui rahvuslikku rikkust kasutades tuleb alati jälgida jätkusuutlikkust, tasakaalustatust ja ühiskondlikku kokkulepet.

Olev Tinn: Praegu toimub selge üleraie ja rohelised toetavad loomulikult raiemahu vähendamist. Me lähtume metsaseaduse esimesest paragrahvist, mille järgi mets on eelkõige ökosüsteem. Selle vastand on vaade metsale kui puiduressursile puhtalt rahalisest aspektist. Praegu Eesti metsades toimuv destabiliseerib pikemas perspektiivis ka metsatööstust ennast. Me oleme nõus EKRE seisukohaga seitsme-kaheksa miljoni tihumeetri suhtes, kuid arvestama peab ka eelnevate aastate üleraiet.

Tõnis Liinat: Erinevalt eelkõnelejatest on Keskerakonna seisukoht, et praegune raiemaht võiks säilida. Kehtivas metsanduse arengukavas ette nähtud raiemahtu 12–15 miljonit tihumeetrit aastas me täis raiunud ei ole. Metsaga on kaetud 51 protsenti meie maismaast, 13 protsenti metsamaast on range kaitse all. Meil on väga tugev metsandusharidus ja nendes küsimustes tuleb usaldada spetsialiste.

10.12.2018 12.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto