Sisukord
Keskkond
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaitsealadel raiutakse nagu nõukogude aja riigimetsas

2 min lugemist
Muraka looduskaitseala matkaraja algus. Arne Ader: «See foto on tehtud 2016. aasta maikuus. Mul oli tarvis pildistada üks suur vana metsa panoraam ja ma läksin võimalikku paika otsima ka Alutagusele. Kui 1990ndatel seal soode inventooriumi tegin, nägin Muraka raba servaaladel imelisi muinasjutumetsi... Nüüd jäid metsapildid üldse tegemata, vaatevälja jäi raiesmik raiesmiku otsa. Osa eramaadel, osa riigimaadel, aga vahet ei ju ei ole – nukraks tegid meele mõlemad. Nüüd siis on meil seal uus rahvuspark. Hea seegi. Aga see rahvuspark koosneb hajali asetatud lahustükkidest. Alutaguse riismed on seal. Nojah, sood on muidugi ikkagi võimsad ja mõni põlismetsatükk kah soosaartel. FOTO: Arne Ader

Praegu raiutakse Eesti kaitsealustes metsades umbes sama intensiivsusega kui möödunud sajandi lõpul kogu riigimetsas keskmiselt.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Statistilise metsainventuuri (SMI) järgi oli Eestis 2017. aastal kaitse all 25,6 protsenti ehk veerand kogu metsamaast, sh range kaitse all 13,1 protsenti. Nende näitajatega oleme Euroopas esirinnas. Samal ajal on teada, et raieintensiivsus kaitsealustes metsades kasvab ja järjest uutel kaitsealadel lubatakse teha ka lageraiet (vt 22. juuni keskkonnakülge).

13.12.2018 15.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto