Sisukord
Keskkond
Tänane leht

Suurfirmade metsaomand kasvab talumetsade arvel

2 min lugemist
Talumetsi on ajast aega majandatud püsimetsana, kus päris puudeta ei ole mets kunagi. See on jätkusuutlik ja keskkonnahoidlik viis metsa majandada.  FOTO: Anneli Palo

Suurte raiemahtude eestkõnelejad kipuvad tihti rääkima kõigi Eesti erametsaomanike nimel, keda on kokku üle saja tuhande. Seejuures jäetakse tähelepanuta, et suurem osa neist on väikemetsaomanikud (vt 28. septembri keskkonnakülge). Kahel kolmandikul Eesti metsaomanikest on metsa vähem kui viis hektarit ja on ilmselge, et neid omanikke ei huvita eriti küsimus, kas lageraielangi suurus tohib olla seitse hektarit või rohkem.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Samal ajal suureneb meil pidevalt juriidiliste isikute (valdavalt suurte metsafirmade) käes oleva metsamaa osakaal, mis praeguseks on kasvanud 40 protsendini kogu Eesti erametsast. Tuletame meelde, et 25 aastat tagasi polnud Eestis õieti ühtegi juriidilisest isikust metsaomanikku ja omandireformi käigus said metsaomanikeks füüsilised isikud. Suurte metsafirmade metsaomand on tekkinud viimase 25 aasta jooksul talumetsade kokkuostmise teel.

13.12.2018 15.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto