Sisukord
Kirjandus
Tänane leht
27.10.2020
Uus-Meremaa ajakirjanik: Eesti luure teadmisel veeti Estonial relvasüsteeme (41) Eesti Uus piirang sunniks baare varem sulgema (2) Helme umbusaldamise plaani kohal on mustad pilved (52) Kohus saatis Ida-Virumaaal tegutsenud narkodiilerid pikaks ajaks vangi (1) Eesti lühiuudised (1) Urmas Reitelmann lahkub ERRi nõukogust (1) Haigekassa õppis hankeprobleemidest Majandus Majanduse lühiuudised Samsungil algab uus ajastu Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles Eesti kerkib jõukuselt maailma 33. riigiks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Leedu valimiste võitjat ootab ees põletatud maa (1) USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Leedu muudab kurssi (1) Hebo Rahman: Poolas toimuv pole okei (24) Kristi Raik: kas vaba maailm saab jälle juhi? (23) Jaan Männik: suurinvesteeringud vajavad tööjõudu, mida pole (4) Tarmo Pikner: murdumatu liit REGIONAALARENG ⟩ Toomas Koobas ja Margus Maasing: digitaristu väljaehitamine vajab riiklikku tervikplaani REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: ülikiire internet ei vaja riigipööret Marge-Marie Paas: Fanny de Sivers vääriks mälestusmärki REGIONAALARENG ⟩ Andres Metsoja: andmesideteenuse tagamine on riigi kohustus REGIONAALARENG ⟩ Raul Siem: kaabelvõrgu arendamine on prioriteet Kultuur Kultuuri lühiuudised Püstitati publikurekord: noorus, tuli ja sära klaverimuusika festivalil Vaataja, astu «Ümarlaua» kogukonda! (1) Krimilugu, mille kahtlusalused pärinevad KuKu klubist Jude Law võimas roll: inimhinge kõdunemise visuaalne ilu Sport Spordi lühiuudised Eesti motoäss leidis hooaja lõpus õige retsepti Soomlased nurisevad taas Rally Estonia majutuse hinna üle Tartu rattaklubi asendab Prantsusmaa hakklihamasinat Tervis Tervise lühiuudised Eesti lapsest kasvab närb liikuja ja passiivne lõbustuste vastuvõtja (1) Teadus USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Tartu Odavama paberkirja saatmist tuleb mitu päeva ette planeerida (1) Tanel Tein: pallaslaste toetuseks – vapruse, vabaduse, rõõmuga (1) Tulevik ja Tammeka läksid mängu ajal kähmlema, võidu võtsid tartlased Tartu lühiuudised Uus lodjakoda ehk väga suur vanaaegsete tööriistadega paadikuur Baskerville’ide koeraga pimedas nagisevas teatrisaalis Tartu kultuuri lühiuudised Lisete Reineberg: lõpetagem ajaga manipuleerimine (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pingviin Tuglase kikilipsuga ja kõik teised

3 min lugemist
Andres Tarand Antarktikas. FOTO: Erakogu

Mul on kogu aeg olnud tunne, et Eestil ja Antarktikal on midagi ühist. Mis? Seda ei ole ma osanud sõnastada, ent tunne on püsinud. Ja selle tundega alustasin ma ka kliimateadlase Andres Tarandi Antarktika-päeviku lugemist. Tekst algab soliidselt ja kollegiaalselt. Loetletakse kõik Antarktikas käinud eestlased, kes on oma reisi raamatusse raiunud. Palun: Ivar Murdmaa, Juhan Smuul, Enn Kreem, Andres Sööt, Rein Vahisalu, Anto Juske ja Enn Kaup. Neist Kreem ja Kaup on koguni kahe teose autorid. Uskumatult pikk nimekiri! (Mis ma ütlesin, et Eestil ja Antarktikal on midagi ühist!)

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Raamatu esimene pool on klassikaline päevik, sissekandeid on tehtud iga päev, harilikult on need lühikesed. Loeme Nõukogude Antarktika-ekspeditsiooni ettevalmistamisest Leningradis, bürokraatia tobedusest ja politrukkide võimutsemisest. Minnakse ju välismaale. Kõik kirjutatud mõnusa sisehuumoriga. Sest kuidas teisiti sa tõsistest ja rasketest asjadest räägid? Pluss koomilised meditsiiniprotseduurid. Kõik käib tutvuse kaudu, nii varustuse hankimine, võõrastemaja koha ja rongipileti saamine. Need on sovetlikud üksikasjad, mis loovad tervikpildi toonasest ühiskonnast.

26.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto