Vene ekspert: Ukraina laevukeste uputamine oleks olnud kahe minuti küsimus

Ukraina mereväe suurtükikaatrid Nikopol ja Berdjansk, mille Venemaa 25. novembril hõivas, seisavad praegu Krimmis. FOTO: Sergei Malgavko/TASS/Scanpix

Venemaa ei lase enam kindlasti ühtegi Ukraina sõjalaeva läbi Kertši väina Aasovi merre, ütles Moskvas tegutseva autoriteetse poolriikliku mõttekoja Venemaa Rahvusvaheliste Suhete Nõukogu ekspert endiste nõukogude liiduvabariikide teemal Aleksandr Guštšin, kes esitas Postimehele Kremli nägemuse olukorra teravnemisest Musta mere piirkonnas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kertši väina 25. novembri intsidendist möödunud aja jooksul pole õnneks mingit teravnemist toimunud. Ukrainas lõpeb varsti sõjaseisukord. Mida võib Venemaa selle intsidendi jälgedes ette võtta?

Venemaa lähtub esiteks sellest, et mitte provotseerida, mitte olla süüdlane olukorra teravnemises, ning teiseks sellest, et selgesti ära näidata oma nn punased jooned, kus ei minda kompromissidele.

Kahjuks ei saa ükski osaline – ei Venemaa, Ukraina ega lääs – senini eriti hästi üksteise punastest joontest aru. Mulle tundub, et kogu mäng käibki nende joonte ümber.

18.12.2018 20.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto