P, 25.09.2022

Edasi 1949. aastal: pidulik aktus RT Vanemuises

NN
Edasi 1949. aastal: pidulik aktus RT Vanemuises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jossif Stalin
Jossif Stalin Foto: Livestb.ru

Eile õhtul kogunesid Tartu linna töötajad loosungite ja elavate lilledega dekoreeritud RT Vanemuise saali, et tähistada seltsimees Stalini 70. sünnipäeva. Presiidiumilaua taga võtab istet linna partei- ja nõukogude juhtivaid töötajaid, teadlasi, stahhaanovlasi. Nende seljataga on seltsimees Stalini büst, ümbritsetud elavate lilledega. Büsti kohal on Lenini siluett. Piduliku aktuse avab EK(b)P Tartu Linna Komitee sekretär sm. Leede. Kõlavad NSVL ja ENSV riigihümnide pidulikud helid. Kauakestvate poolehoiuhüüete ja ovatsioonide saatel valitakse aupresiidiumi ÜK(b)P Keskkomitee eesotsas seltsimees Staliniga.

Aktusekõnes EK(b)P Tartu Linna Komitee sekretär sm. Kalju räägib seltsimees Stalinist kui Nõukogude riigi ja rahva juhist ja õpetajast, inimkonna geeniusest, väsimatust võitlejast töötajaskonna õnne ja püsiva rahu nimel.

Järgnevalt toovad tervitusi Tartu linna tööliste, noorte, raudteelaste, pioneeride, naiste ja intelligentsi delegatsioonid. Eriti meeldejääv on pioneeride - kasvava stalinliku sugupõlve 32-liikmelise delegatsiooni tervitus oma kallile juhile ja õpetajale seltsimees Stalinile. Tervitushüüded ja poolehoiuavaldused ei taha ega tahagi lõppeda.

22.12.1949

Märksõnad
Tagasi üles