Jõulud Jaapanis on isemoodi nähtus

  • Jõulud on Jaapanis ennekõike paarikeste püha.
  • Tavaline jõulupuu maksab üle 200 euro.
  • Jõulutulede nägemiseks tuleb massides trügida.

Tüüpilised Jaapani jõulukoogid. Sildil on enamuse juures juba märge «välja müüdud».

FOTO: Rait Piir

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Jõulud on Jaapanis USAst imporditud püha, mille tõlgendamisel võtavad jaapanlased mõningaid vabadusi, et muuta see endale meelepärasemaks. Tulemuseks on aga pühad, mille kombed ja tavad võivad välismaalastes hämmeldust tekitada.

Jaapani jõulude juures on see, et need meenutavad esmapilgul hoopis valentinipäeva. Kui läänes tähistatakse jõule perega, siis Jaapanis on jõuluõhtu hoopis romantikat täis kohtinguõhtu, kus restorane, tänavaid ja parke täidavad koos aega veetvad paarikesed. Isegi lastega abielupaarid lähevad jõuluõhtul pigem kahekesi välja. Miks see nii on kujunenud, ei oska keegi öelda.

Selleks et saada Jaapanis jõuluõhtul broneering mõnes restoranis, hotellis või kuumaveeallikas (onsen ryokan), tuleb sellega juba väga varakult tegeleda. Sageli pakuvad sellised asutused ka spetsiaalseid jõuluteemalisi romantikapakette ja jõuluteemalisi menüüsid. Paljud vallalised siirduvad jõuluõhtul aga baaridesse ja ööklubidesse, mis on kauem lahti kui muidu, lootuses leida endale üheks ööks kaaslane.

Tagasi üles