Heili Sibrits: ilus lõpp

Viimane kummardus. Trupp, Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo Moskvas pärast teater NO99 viimast etendust. FOTO: Eero Vabamägi

Südamlikult soe, just nii iseloomustaks NO99 viimase etenduse lõpus kõlanud pea neljaminutilist aplausi ja braavohüüdeid. Oma tegevuse lõpetada otsustanud teater mängis 19. detsembril Moskvas festivalil NET Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastust «NO43 Kõnts».

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et Eesti ühiskonda teravalt lahanud teatri viimaseks etenduseks jääb just see 2015. aasta sügisel valminud lavastus, oli märgiline ­ – muda oli lavastajate sõnul metafooriks kaasaegsele ühiskonnale, milles rahumeelne kooseksisteerimine on võimatu ning milles prevaleerivad madalad instinktid.

Venemaa turba-mullasegus – Eestist mulla naaberriigi pealinna viimine eeldanuks veterinaar- ja toiduametist loa taotlemist – mänginud näitlejad olid viimasel etendusel sajaprotsendiliselt kohal, eriliselt tundlikud ja pühendunud. Etenduse emotsionaalne kõrghetk oli elevantide leinatants, mida saal jälgis hiirvaikselt ja silmi pühkides.

21.12.2018 27.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto