Sisukord
Maailm
Postimees

USA kaitseministri lahkumine sillutab tee kaosesse

5 min lugemist
  • USA kaitseminister Jim Mattis lahkub veebruari lõpus ametist.
  • Mattise ja Trumpi erimeelsused välispoliitikas kujunesid ületamatuteks.
  • Vägede väljatoomine Süüriast ja Afganistanist oli vastuvõetamatu samm.
  • Trumpi administratsioon jääb ilma tasakaalustavast jõust.
Kaitseminister Jim Mattis (vasakul) ei ole peagi enam president Donald Trumpi suunanäitaja kaitseküsimustes. Tema lahkumisega jääb Washington ilma olulisest tasakaalustavast jõust Trumpi administratsioonis. FOTO: POOL New/REUTERS/Scanpix

Ühendriikide kaitseministri Jim Mattise ametist lahkumine erimeelsuste tõttu president Donald Trumpiga tähendab, et administratsioonist kaob presidendi muutlikke ja radikaalseid otsuseid tasakaalustada püüdnud jõud ning presidenti ei pea enam mingid kammitsad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ministri lahkumisavaldus tuli vaid päev pärast seda, kui Trump teatas otsusest tuua USA väed Süüriast välja ja vähendada ligikaudu poole võrra sõdurite arvu Afganistanis, kuna ISIS olevat võidetud.

See polnud esimene kord, kui Trump tegutses kaitseministri nõuannete asemel oma äranägemise järgi, ent Süüriast lahkumine, mida kaitseminister nimetas strateegiliseks eksimuseks, sai Mattisele otsustavaks. «Sul on õigus kaitseministrile, kelle vaated sinu omadega rohkem sarnanevad,» ütles 68-aastane Mattis.

21.12.2018 27.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto