R, 27.05.2022

USA kaitseministri lahkumine sillutab tee kaosesse

Bretty Sarapuu
, toimetaja
USA kaitseministri lahkumine sillutab tee kaosesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Kaitseminister Jim Mattis (vasakul) ei ole peagi enam president Donald Trumpi suunanäitaja kaitseküsimustes. Tema lahkumisega jääb Washington ilma olulisest tasakaalustavast jõust Trumpi administratsioonis.
Kaitseminister Jim Mattis (vasakul) ei ole peagi enam president Donald Trumpi suunanäitaja kaitseküsimustes. Tema lahkumisega jääb Washington ilma olulisest tasakaalustavast jõust Trumpi administratsioonis. Foto: POOL New/REUTERS/Scanpix

Ühendriikide kaitseministri Jim Mattise ametist lahkumine erimeelsuste tõttu president Donald Trumpiga tähendab, et administratsioonist kaob presidendi muutlikke ja radikaalseid otsuseid tasakaalustada püüdnud jõud ning presidenti ei pea enam mingid kammitsad.

Ministri lahkumisavaldus tuli vaid päev pärast seda, kui Trump teatas otsusest tuua USA väed Süüriast välja ja vähendada ligikaudu poole võrra sõdurite arvu Afganistanis, kuna ISIS olevat võidetud.

See polnud esimene kord, kui Trump tegutses kaitseministri nõuannete asemel oma äranägemise järgi, ent Süüriast lahkumine, mida kaitseminister nimetas strateegiliseks eksimuseks, sai Mattisele otsustavaks. «Sul on õigus kaitseministrile, kelle vaated sinu omadega rohkem sarnanevad,» ütles 68-aastane Mattis.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tagasi üles