Sisukord
Välisuudised
Tänane leht

Poola presidendi julgeolekunõunik: ränderaamistiku läbirääkimistel pidanuks valima teise tee

5 min lugemist
  • Bogusław Winid on praegu ametis Poola presidendi välis- ja julgeolekunõunikuna.
  • Eesti võib Poola häälega ÜRO Julgeolekunõukogusse kandideerimisel arvestada.
  • Winidi sõnul vajab ÜRO Julgeolekunõukogu reformimist.
  • ÜRO ränderaamistiku arutelu pidanuks Winidi sõnul toimuma teisiti.
Poola presidendi julgeolekunõuniku Bogusław Winidi sõnul toetab Poola ÜRO Julgeolekunõukogu reformimist. FOTO: Sander Ilvest

Bogusław Winid, kes juhtis Poola suursaadikuna maailmaorganisatsiooni juures kampaaniat, mille järel saadi kuuendat korda ÜRO Julgeolekunõukogu (JN) mittealaliseks liikmeks, rakendab pika diplomaatilise karjääri jooksul omandatud kogemusi kodumaal, tegutsedes president Andrzej Duda välis- ja julgeolekunõunikuna.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Postimehele antud intervjuus ütles Winid, et ehkki Poola otsustas ÜRO globaalse ränderaamistikuga mitte liituda, mõjub Eesti heakskiitev otsus hästi meie kampaaniale saada ÜRO JNi mittealaliseks liikmeks.

Poola lükkas ÜRO globaalse ränderaamistiku tagasi. Kas see on tõesti nii halb dokument?

Ma ei osalenud küll läbirääkimistel, aga selleks, et dokument saaks olla efektiivne, peaksid selle kõik vastu võtma. Nende läbirääkimiste puhul polnud ilmselt kõige parem taktika, et suruti üht või teist vaatenurka. Sellised asjad tuleb lahendada konsensuslikult.

Algusest peale oli väga keeruline näiteks Ameerika Ühendriikidega ühist keelt leida, kuid ÜRO vaatenurgast on Ühendriigid ülimalt olulised.

Usun, et läbirääkimistel raamistiku üle võinuks valida teistsuguse tee, mis oleks olnud rohkem kaasav. Nii oleks ehk õnnestunud vältida lõhestumist, milleni oleme praeguseks jõudnud.

27.12.2018 29.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto