Sisukord
AK
Postimees
01.06.2020
Suur intervjuu ⟩ Kriis tõi esile selle, mis niigi olemas oli (30) Eesti Eesti lühiuudised Graafikud ⟩ Erakonnad elavad võlast võlga (4) Tänasest tohib jälle igasuguseid asju teha (8) Majandus Estraveli juht: jõudsime ajaloolisse äärmusesse Majanduse lühiuudised Majandusnäitajad viitavad, et enne paranemist läheb hullemaks Kütusefirmad tõstsid vaikselt bensiini hinda Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Lätil oli pandeemias Eestist rohkem õnne (10) PÕHJALA VAADE ⟩ Kas Rootsi ja Taani muutusid ihneks? Välismaa lühiuudised USAs vahistati üle tuhande protestija (1) Arvamus Juhtkiri: oleme roherongile hilinemas (4) Herman Kelomees: debatiduellid ja -duetid VÄITLUS ⟩ Kas von der Leyeni plaan on Eesti suhtes õiglane? (34) Marge Tänava: klassiruum hirmutab noori (3) Loretta Kruusimäe: oma kodu või hooldekodu? (3) Sergei Metlev: muuseum õilistab Kultuur «Novell on varmas tabama ja jäädvustama ka ajavaimu pisimaid virvendusi» Eesti novellikunsti visiitkaart Sport Reportaaž ⟩ Rattaproff Norman Vahtra päästis Postimehe ajakirjaniku Spordi lühiuudised Suvine korvpallihooaeg algas efektselt Tartu Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis (1) Eili Arula: andke aega amortiseeruda Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele Tartu lühiuudised Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas Tammeka naiskond võttis meistriliigas vastu kaotuse Jaani kiriku terrakotade read täienesid paarikümne kujuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

AASTALÕPU SUUR HIRMUJUTT: kas lihtne inimene tohib tänapäeval hirmu tunda?

10 min lugemist
Hirm. Foto on illustratiivne. FOTO: Likar.info

Miks me üldse hirmu tunneme? Kas see emotsioon on otsapidi seotud ka selle hirmuga, millest poliitikud oma kõnedes räägivad? Seda küsis arvamustoimetaja Marti Aavik Tartu Ülikooli psühhofüsioloogia professori Jaanus Harro käest. Ja veel: mida õigupoolest tähendab ennustus, et juba lähikümnenditel saab depressioonist inimkonna kõige kulukam häda?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale
  • Kõige päevakajalisem on ühe vana printsiibi taasavastamine tänu juba 1960ndatel loodud ketamiinile.
  • Hirm on olemas hoiatamaks, et ellu jääda, et eemale hoida ja ära joosta. Mõnikord isegi selleks, et vastu hakata.
  • Veel huvitavam on see, et nii-öelda televisioonihirmude hulka sattusid sellised asjad, nagu hirm sõpradest ilma jääda ja hirm lämbumistunde ees.
30.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto