Vormelikuningas Schumacheri võitlusvaim elab edasi tema lastes

Kas Michael Schumacher tajub ja mõistab laste edusamme? FOTO: Imago/Sven Simon/Scanpix FOTO: Imago/Sven Simon/Scanpix

Usk. Lootus. Teadmatus.

Täna möödub viis aastat saatuslikust päevast, mil Michael Schumacher Prantsusmaa Alpides Méribeli nõlval koos pojaga suusatades vääratas. Kukkumine oli ränk, peatrauma tõsine. Sakslane viidi kiirelt Grenoble’i haiglasse, sealt edasi Lausanne’i. Kõigi aegade edukaim vormel 1 sõitja oli koomas, suurt enamat avalikkusele esialgu ei öeldud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teadmatust ei olnud algul raske taluda – oli ju mõistetav, et perekond ei tõtta muserdavas olukorras avalikult midagi oletama. Fännide usk ja lootus püsisid teadmisel, et oli ju Schumacher võidusõitjakarjäärigi jooksul mitmesse raskesse õnnetusse sattunud, neist aga alati veel tugevamana välja tulnud.

Ent uudiseid – ei häid ega halbu – ei tulnud ega tulnud. Üheksa kuud pärast õnnetust selgus, et Schumacher viidi haiglast üle Genfi järve ääres asuvasse kodusse, kus tema eest asus hoolitsema arstide armee. Kui jätta kõrvale sensatsioonihimulised «avaldused» ja alusetu kõmu, ei tea me praegugi suurt enamat.

Kõige põletavamaid küsimusi esitada on ühtlasi kõige hingekriipivam. Mida Schumacher mõistab ja tajub, mida näeb ja kuuleb?

28.12.2018 31.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto