Sisukord
Arter
Tänane leht
31.10.2020
Eesti Koroonapositiivseid tuleb vuhinal juurde (6) Covid-19 lukustas kõik Viru vangla asukad taas kambritesse Narva kommunistid peavad taas põranda alla minema (9) Eesti lühiuudised Vihakõne-küsimus tõi Eestile euromenetluse kaela (2) Foto: Staabi- ja sideväelased tähistasid väeosa taastamise aastapäeva Näoga vastu asfalti, auto trahviparklasse (31) Loomaaiaasukatele tõi sügis kõrvitsakülluse Majandus Kumb on aktsiaturgudele parem: Trump või Biden? Uus juht lubab viia Nokia 5G võidujooksu võitjaks Välismaa Krister Kivi USAs ⟩ Kolm päeva valimisteni: Texases võib kaart kukkuda mõlemat pidi Välismaa lühiuudised Floridas toimub imelikke asju KOMMENTAAR: Kohalikud valimised kiskusid Ukraina haavad taas lahti Adopteeritud korealased loodavad juurte otsingutel läbimurret Arvamus Digikultuur. E-riigi võistlevad visioonid Juhtkiri ⟩ Abielu ootab määratlemist (29) Tiina Kaukvere: EKRE fenomeniga ei pea võitlema (36) Nädala lugu ⟩ Mihkel Mutt: mis nad irvitavad oma rahva üle (3) Leedu valis edumeelse konservatismi (1) Sportlane, mitte kloun Taseme tõus (1) Remmelgamaa emand Kultuur Digikultuur. E-riigi võistlevad visioonid Ülo Soosteri lugu: kuum põrandaalune kunst Moskva pööninguateljeedes Sport Spordi lühiuudised Kas liidri Virgil van Dijkita jäänud Liverpool suudab kaitsta Inglismaa meistritiitlit? Paljud Eesti treenerid ei tunne ära söömishäiretega sportlast (1) Merendus Merelinn Narva veab Ida-Viru väikesadamate võrgustikku Merenduse lühiuudised AK Aafrika häda ja nurjatu rändeprobleem (2) Kas Eesti tulevik on Aafrikas? (15) Els Heinsalu essee: kool kui koostöökoda EKI keelekool: kes siis ikkagi tohib vabandada? Ilmar Raag: tsensuuri ei ole (14) Liivi Uuet: Eesti esimesesest referendumist Pseudoteadused tapavad ja euroopa seadused kaitsevad neid Viimane suur skeptik läks viimsele teele Digikultuur. E-riigi võistlevad visioonid Vikerkaar loeb. Meelis Friedenthali metafüüsilised jutud Meeleparanduse õhtuõpik Krimiromaan, mis toimib kui reisiplaanide inspiratsiooniallikas Ülo Soosteri lugu: kuum põrandaalune kunst Moskva pööninguateljeedes Aja auk. Kuradiga mestis Juurikas. Kõik teevad pensioniplaane Juurikas. Halloween – süvariigi vandenõu (1) NÄDALA PLAAT. Reaalne virtuaalsus virtuaalses reaalsuses Arter Roberta Einer: keegi ei saa Eestis aru, kui hea siin on ja kui tõsine asi on koroona maailmas Mihkel Raud: Arusaamatu, miks me mõnes küsimustes keeldume ikka veel keskajast kaugemale minemast (61) «Ilge pauk käis! Ei midagi erilist!» Sportlaste põnevad ametid: piloot, politseinik, lennujuht, juuksur, psühholoog ja grimeerija Trump on kõvem mees kui Biden. Fakt! (6) Maavärina aasta Eesti restoranides. Mis neist saab? Sügis hiilib pliidile. Kuidas teeb tummist Burgundia veisepada Pärnu Gastronoomi peakokk? Uue ajastu Defender Minikostüüm ja teised seksikad moehitid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kiidetud olgu filmimeeste sõnamurdlikkus

2 min lugemist
«Lotte ja kadunud lohed» FOTO: Kaader Filmist FOTO: Kaader filmist

Nad tegid seda jälle! Lubasid küll, et enam ei tee, aga tegid ikkagi. Nüüd ütlevad jälle, et enam ei tee. Ei, ma ei räägi linna hirmu all hoidvatest pättidest või valimiste eel rahvale jaburaid loosungeid jaganud poliitikutest. Vaid hoopis kolmest mehest, kelle fantaasial pole piire. Seekord panid rahajagajad neile piirikivid paika ja sellest on kahju. Nende meeste mõttelendu ei tohi piirata. Uskuge mind, ma olen uut Lotte filmi näinud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alles siis, kui nö kohustuslik kava läbi sai, läks Lotte lugu täie hooga käima, nii nagu vanadel headel aegadel. On ainult aja küsimus, millal filmis kõlanud pehme sõim - Andrus Kivirähki sulest tulnud - jõuab kodujuttudesse ja lasteaedadesse. Katsugu suured inimesed väikestele öelda, et nii ei tohi rääkida, sest mitte ühtegi ebasündsat sõna pika sõimlemise jooksul ei kosta. Arvata võib, et nii mõnigi neist väljenditest jõuab kõnekeelde ja jääb sinna aastateks. Loodetavasti on setud ka suuremeelsed ja kehtesta filmitegijatele sissesõidukeeldu, sest millegipärast kannavad sõimlejad setu rahvarõivaid.

30.10.2020 01.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto