Sisukord
Arter
Postimees
03.06.2020
Eriolukord tõi kohtusse kaks korda rohkem laste hooldusõiguse vaidlusi Eesti Kopli lahte eksinud delfiinid ei pruugi osata lahkuda Eesti lühiuudised Eesti koroona-uuring: piirangute leevendamine ei toonud haigestumiste kasvu (5) Riik sunnib vahetama tähtsamad investeeringud vähemoluliste vastu (5) Majandus Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i Majanduse lühiuudised Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus (2) Välismaa Balti välisministrid tõid Poola kolleegi oma mulli Itaalia tähistas koroonakriisi ajal vabariigi päeva Vene firma nõuab Le Peni parteilt võlga tagasi Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Ungarit kummitab sajandivanune trauma (3) Kommentaar ⟩ Vene omavalitsuste liitmine lahustab rahvusi (3) Arvamus Juhtkiri: liivlaste testament leitud! (2) Marti Aavik: keda politseinik tulistab? (9) Toomas Koobas, Margus Maasing: digiriigi varjus pool (9) Edward Lucas: pandeemia mõjutas geopoliitilist maailmapilti Karmo Tüür: Vene alternatiiv Rail Balticule (2) Martin Küüsmaa: Noored peaks kohustuslikku pensionisammast tuliselt toetama (12) Kultuur Taavi Eelmaa: välgu kodustamine on keeruline protseduur Kultuuri lühiuudised Eestist võib saada suurtuuride must auk (11) Prügimägi, lageraie ja ihukaitsega ninasarvik Sport Umbraško jätkab Tarva peatreenerina «E-ralli on ülekaalulisele parem rasvapõletustrenn kui jooksmine.» Tartu Heljo Pikhof: töötushüvitis ei tohi meest narrida Erkki Bahovski: naised, maasikad ootavad teid! (2) Laenutõukerattad tõid linna nii elevust kui ka segadust Marja tänav Supilinnas saab kõnnitee Tartu lühiuudised Ülikooli tänava suur remont valmib plaanitust ligi kaks kuud varem Lastelaulupeo suure juubeli aasta avamine lõppes kunstilise juhi õnnitlemisega Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kiidetud olgu filmimeeste sõnamurdlikkus

2 min lugemist
«Lotte ja kadunud lohed» FOTO: Kaader Filmist FOTO: Kaader filmist

Nad tegid seda jälle! Lubasid küll, et enam ei tee, aga tegid ikkagi. Nüüd ütlevad jälle, et enam ei tee. Ei, ma ei räägi linna hirmu all hoidvatest pättidest või valimiste eel rahvale jaburaid loosungeid jaganud poliitikutest. Vaid hoopis kolmest mehest, kelle fantaasial pole piire. Seekord panid rahajagajad neile piirikivid paika ja sellest on kahju. Nende meeste mõttelendu ei tohi piirata. Uskuge mind, ma olen uut Lotte filmi näinud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alles siis, kui nö kohustuslik kava läbi sai, läks Lotte lugu täie hooga käima, nii nagu vanadel headel aegadel. On ainult aja küsimus, millal filmis kõlanud pehme sõim - Andrus Kivirähki sulest tulnud - jõuab kodujuttudesse ja lasteaedadesse. Katsugu suured inimesed väikestele öelda, et nii ei tohi rääkida, sest mitte ühtegi ebasündsat sõna pika sõimlemise jooksul ei kosta. Arvata võib, et nii mõnigi neist väljenditest jõuab kõnekeelde ja jääb sinna aastateks. Loodetavasti on setud ka suuremeelsed ja kehtesta filmitegijatele sissesõidukeeldu, sest millegipärast kannavad sõimlejad setu rahvarõivaid.

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto