Sisukord
Film
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehe filmiajakirjanik on parim

2 min lugemist

Eesti filmiajakirjanike ühing kuulutas välja 2018. aasta Neitsi Maali filmiauhinna võitja. Ühingu liikmed valisid selleks Moonika Siimetsa filmi «Seltsimees laps».

Aasta filmiajakirjanikuks valiti Postimehe ajakirjanik Hendrik Alla. «Ma kangesti armastan filme,» ütles Alla. «Kui kinos tuled hämarduvad ja ekraan helendama hakkab, käib alati mõnus vudin seest läbi — kohe hakatakse jutustama lugu. Ja mis oleks veel parem, kui nendest lugudest, st filmidest kirjutada ja rääkida.»

Lisaks Postimehe paberlehes ja portaalis ilmuvatele lugudele juhib Alla ka igareedest veebisaadet «Hendrik Alla liikuvad pildid».

Hendrik Alla Liikuvad Pildid PÖFFi eri FOTO: Kuvatõmmis

Eesti filmiajakirjanike ühingu filmiauhinna Neitsi Maali võitis sel aastal Moonika Siimetsa debüütmängufilm «Seltsimees laps», mis põhineb samanimelisel Leelo Tungla raamatul.

Neitsi Maali viie nominendi hulka jõudsid veel Jaanis Valgu «Ahto. Unistuste jaht», Anu Auna «Eia jõulud Tondikakul», Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna «Rodeo» ning Liina Trishkina-Vanhatalo «Võta või jäta».

Moonika Siimets FOTO: Tairo Lutter

«Muidugi Olen ma väga-väga rahul,» ütles Neitsi Maali laureaat, filmi «Seltsimees laps» režissöör Moonika Siimets. «Meil on olnud erakordselt tugev ja hea filmiaasta. Mind puudutas ka Jaanis Valgu «Ahto. Unistuste jaht» ja Raimo Jõeranna ning Kiur Aarma «Rodeo». Tasuks tähele panna ja väärtustada ka meie dokumentalistika tohutut edulugu.» Siimets andis väärt filmide austajatele ka vaatamissoovituse: «Kohe, kui Eesti kinodesse jõuab  Pawel Pawlikowski  film «Külm sõda» (see juhtub 17. jaanuaril – toim), siis minge kohe vaatama! Uhke ja äge tunne oli näha sellist meistriteost. Kui palju minul kui režissööril on areneda, et sellisele tasemele jõuda. See on üks ilusamaid filme, mida ma üle hulga aja olen näinud ja mulle läks see väga korda.»

«Eesti Vabariik 100 filmiprogramm andis filmitegijatele võimaluse tõsiselt tiibu sirutada ning programmi avafilmi võib julgelt lugeda siinse kino absoluutsete tippteoste sekka. Hääletustulemused olid sellegipoolest väga tasavägised ning tänavuste tugevate filmide rikkalikkus koos suure vaatajaarvuga peaks andma selge signaali nii rahastajatele, poliitikutele kui ka publikule, et Eesti filmil läheb vajaliku toe ning usalduse korral suurepäraselt,» ütles Eesti Filmiajakirjanike Ühingu esimees Andrei Liimets.

Neitsi Maali auhind anti esmakordselt välja 1994. aastal. Sellega käib kaasas Olympic Casino poolt välja pandud rahaline preemia ning Priit Tenderi poolt loodud Neitsi Maali nimeline pronkskuju. Eelmisel aastal võitis Neitsi Maali Rainer Sarneti mängufilm «November».

Filmiajakirjanike ühingu liikmed valisid välja ka aasta levifilmi. See on «Kolm reklaamtahvlit linna servas» («Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»), mille režissöör on Martin McDonagh ja levitaja Estonian Theatrical Distribution OÜ.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto