Kilvar Kessler: krüptorahanduses peituvad suured riskid

  • Finantsinspektsiooni juhi sõnul sai Danske nende jaoks lõpu juba 2015. aastal.
  • Krüptosfääri n-ö kelmusliku elemendiga tegeleb inspektsioon iga päev.
  • Rahanduse ülereguleerituse tõttu osa loomingulisi inimesi lahkub sektorist.
Finantsinspektsiooni juhi Kilvar Kessleri hinnangul on Eesti inimeste teadlikkus rahaasjadest kasvanud, kuid paljude inimeste teadmisi tumestab soov teenida liiga hõlpsat tulu. FOTO: Tairo Lutter

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler tunnistab, et möödunud aasta oli tema karjääri kõige raskem, kuid üldse mitte Danske skandaali tõttu. Muuhulgas hoiatab Kessler Eestis puhkenud krüptobuumi eest, millest peituvad eelkõige pettuse ja kelmuse riskid ning selle kaudu mainerisk meie riigile.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teie asutuse jaoks sai Danske lõpu 2015. aastal. Samas avalikkuses lahvatas skandaal mullu. Kas ootasitegi, millal see juhtub?

Jah, 2015. aastal oli järelevalvelises mõttes peamine osa lõppenud, aga oleme öelnud, et analüüsime panga enda raportit ja nende tegevusi ning vajaduse korral teeme vastavaid otsuseid. Nii et päris lõppenud see veel ei ole.

Mulle on huvitav avalikkuse ja meedia pool. 2015. aastal oli vaikus, 2016. aastal korraks oli midagi, siis hakkas 2017. aastal tulema, kui oli kaks Laundromati ning 2018. aastal läks eriliselt käima.

04.01.2019 07.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto