Prantsusmaa võrdsustab kollavestid jalgpallihuligaanidega

Kokkupõrked kollavestide ja politseinike vahel toimusid läinud nädalavahetusel Pariisis eelkõige kaldapealsel. FOTO: Yann Bohac/SIPA/Scanpix

Hoolimata Prantsuse võimude järeleandmistest pole nn kollavestide meeleavaldused vaibunud, mistõttu tundub valitsusel olevat juba paar kuud kestnud korralagedustest lõplikult kõrini ning kavas on keelata osavõtt omavolilistest protestiaktsioonidest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Valitsus toetab uut seadust, mis karistab neid, kes ei austa nõuet registreerida [meeleavaldus], neid, kes võtavad osa registreerimata meeleavaldustest, ja neid, kes saabuvad meeleavaldustele nägu katvas maskis,» teatas Prantsuse peaminister Édouard Philippe üleeile õhtul pärast järjekordset proteste täis nädalavahetust.

«Peame tagama Prantsusmaal õiguse meelt avaldada ja peame karistama neid, kes seadust rikuvad,» lisas ta telekanalis TF1 tehtud avalduses.

Lisaks on valitsusjuhi sõnul plaanis keelata võimudele juba varasemate rikkumiste tõttu teada inimeste osalemine meeleavaldustel – piirangu eeskujuks on jalgpallihuligaanidele kehtivad reeglid, mille kohaselt pahategijat staadionile enam ei lubata. «See abinõu töötas hästi,» kiitis Philippe staadionikeeldu.

08.01.2019 10.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto