Sisukord
Arvamus
Postimees
03.04.2020
Saarlastel tärkab lootus masstestimiseks Eesti Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (15) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus üritab kriisi leevendada raha abil (2) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida Naftasõda nõudis esimese ohvri Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (6) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving Juhtkiri: sild üle seisaku (1) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? Romaan, mis aimas pandeemiat ette (1) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (1) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (2) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (1) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1990. aastal: kus elab Arnold Rüütel?

1 min lugemist
Küsimärk. Foto on illustratiivne. FOTO: Chroniquevirgule.canalblog.com

EKP KK pleenumil esitati saadikukandidaadiks Tartus praegune Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidiumi esimees Arnold Rüütel. Vastavalt uuele valimisseadusele peab saadikukandidaat elama või töötama piirkonnas, kus ta kandideerib. Nagu iga eestlane teab, töötab Rüütel põhiliselt Tallinnas ja Moskvas, küll aga pidavat ta Tartus elama.

Taksojuht, kellega koos Tähtverre sõitsime, teadis seda maja hästi: «Ja-jah, siit tellitakse pidevalt Rüütli nimele taksot, sõidab üks noor tüdruk lapse ja pikajuukselise noore mehega. Nad maksavad alati kopikapealt!»

Kellaandmise peale tuli kõrvalmaja ukse peale hallipäine vanaproua: «Ah «Edasist?» Olge kena, astuge edasi. Mina võin kinnitada, et Arnold Rüütel elab siin. Ta teeb kõik ise: puhastab tänavat, parandab katust, lõhub puid. Kevadeti toimetab aias, kogu aed on tema tehtud ja hoolitsetud. Tõsi, praegu on tal vähe aega ja ta saab siin olla vaid nädalalõppudel. Viimane kord olime koos aastavahetusel. Meil on selline komme, et peale südaööd koguneme tänavale ja soovime üksteisele õnne. Siis ütles Arnold Rüütel ka, et see aasta tuleb Eestile raske. Arnold Rüütel ise on väga meeldiv, tasakaalukas ja töökas.»

11.1.1990

Seotud lood
02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto