Sisukord
Julgeolek
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (4) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (1) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (5) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Katri Raik: aeg on küps aruteluks, kas oleme politsei kärpimisega läinud liiale

4 min lugemist
  • Terroriohu tase Eestis pole tõusnud.
  • Ohu tõkestamisel on suur osa ka haridus-, integratsiooni- ja sotsiaalpoliitikal.
  • Koostöö tulemusena on rünnakute arv Euroopas langenud.
  • Politseis toimuvat ei saa nimetada kriisiks, kuid sellele tuleb leida lahendus.
Ärgem lubagem Eestis ühelgi hirmul võimust võtta, soovitab siseminister Katri Raik. FOTO: Mihkel Maripuu

Aeg on küps aruteluks, kas Eestis on piisavalt politseiametnikke ja kas me pole kokkuhoiuga liiale läinud, ütles siseminister Katri Raik intervjuus Postimehele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Viimastel aastatel on politsei kiirreageerijatesse palju investeeritud. Samas on PPA juht Elmar Vaher öelnud, et politseinike pensioniikka jõudmise tõttu saabub kohe kriisiaeg. Kuidas riik järgnevatel aastatel selle dilemmaga toime tuleb?

Ma ei saa PPAs toimuvat kriisiks nimetada. Oleme sellise sõnakasutusega siiski ettevaatlikud. Demograafiline situatsioon ja pensionile mineku perspektiiv ei sündinud üleöö, see oli aastaid teada. Pigem on see olukord, millele peame leidma üheskoos lahenduse, mis toimib ka pikas perspektiivis.

See lahendus ei seisne ühe meetme rakendamises. Saame kutsuda politseiteenistusest lahkunud inimesi tööle tagasi, koolitada rohkem politseiametnikke, värvata inimesi nende hulgast, kes ei ole saanud politseiametniku ettevalmistust. Kõige olulisem: PPA peab panustama oma inimestesse, et töölt lahkujaid oleks võimalikult vähe. Aeg on küps aruteluks, kas meil on Eestis piisavalt politseiametnikke, kas me pole kokkuhoiuga liiale läinud.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto