Katri Raik: aeg on küps aruteluks, kas oleme politsei kärpimisega läinud liiale

Ärgem lubagem Eestis ühelgi hirmul võimust võtta, soovitab siseminister Katri Raik. FOTO: Mihkel Maripuu

Aeg on küps aruteluks, kas Eestis on piisavalt politseiametnikke ja kas me pole kokkuhoiuga liiale läinud, ütles siseminister Katri Raik intervjuus Postimehele.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimastel aastatel on politsei kiirreageerijatesse palju investeeritud. Samas on PPA juht Elmar Vaher öelnud, et politseinike pensioniikka jõudmise tõttu saabub kohe kriisiaeg. Kuidas riik järgnevatel aastatel selle dilemmaga toime tuleb?

Ma ei saa PPAs toimuvat kriisiks nimetada. Oleme sellise sõnakasutusega siiski ettevaatlikud. Demograafiline situatsioon ja pensionile mineku perspektiiv ei sündinud üleöö, see oli aastaid teada. Pigem on see olukord, millele peame leidma üheskoos lahenduse, mis toimib ka pikas perspektiivis.

See lahendus ei seisne ühe meetme rakendamises. Saame kutsuda politseiteenistusest lahkunud inimesi tööle tagasi, koolitada rohkem politseiametnikke, värvata inimesi nende hulgast, kes ei ole saanud politseiametniku ettevalmistust. Kõige olulisem: PPA peab panustama oma inimestesse, et töölt lahkujaid oleks võimalikult vähe. Aeg on küps aruteluks, kas meil on Eestis piisavalt politseiametnikke, kas me pole kokkuhoiuga liiale läinud.

20.12.2018 22.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto