Sisukord
Reisile
Postimees
12.01.2019
Eesti Kremli-hõnguline trollivabrik laieneb, Facebook annab vastulöögi (51) Valimisprogrammid: kõigile, turvaliselt ja kindla peale (19) Tunnelite Tallinn: linn ihkab raudtee alla arvukalt uusi käike (2) Hambaravisoodustus ajendab mõnikord arsti vahetama Majandus Salakaubavedaja pihtimus: Eesti piirivalvuritel pole midagi parata (10) Intressitõus jagab pangad kahte lehte Indrek Neivelt palkas Kristjan Järvani Välismaa Venemaad hoiab eliidi ja rahva konflikti eest Putini isik (17) Venezuela diktaator vihastab naabreid (2) Arvamus Juhtkiri: liba-Markus ja vale-Oksana (4) Ester Põldma: kas raha- või suhtlemiskriis? (1) Südamega Euroopasse Mis oleks, kui... poleks teinud? (25) Sajandi lahutus Summutatud hääl sai võidu Kultuur Operetikuninga nostalgilised sügismanöövrid Sport Soome seljatati, kuid praak vajab väljaravimist Kahekordne olümpiahõbe: Eestisse võiks ju suisa elama tulla! (1) Legend, kelles peitub natuke Alex Fergusoni ja natuke Kimi Räikköneni Andres Vaheri kommentaar: pistaks äkki mõõgad tuppe… (1) Kuhu jäi Kregor Zirgi oodatud arenguhüpe? Eesti parim seliliujuja lõpetas karjääri Tallinn Tunnelite Tallinn: linn ihkab raudtee alla arvukalt uusi käike (2) Kodu Hea sisekujundus hoiab talvemasenduse eemal AK Sel aastal tähistatakse Tallinna 800. aastapäeva. Milline oli meie pealinna varaseim algus? (13) Arter Kogenud diplomaat Tiina Intelmann: diplomaatias on koridorid sageli väga kitsad ja pimedad (1) Arteri suur lugu! Tõnu Aav: Elu ilma armastuseta on igav! (1) Piilume legendaarse MK-etapi telgitagustesse Neeme Raud: lahtiste ajaliigeste lõgina aeg Eesti tõelised hirmuvalitsejad hoiavad end varju Ootamatu elupööre: Eesti endine tippkarateka uuendab Los Angelese prügiäri Titaga ümber maailma? Miks mitte! Prantsuse tippkokk Tallinnas: harjuge vähem liha ja kala sööma Sõiduproov. Ameerika unistus: Volvo S60 tuleb uuelt kodumaalt 9 nippi, et Spotifyst viimast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Titaga ümber maailma? Miks mitte!

5 min lugemist
Loo autor mehe ja lapsega Santa Barbaras sõprade juures lõunat söömas. FOTO: Erakogu

Reisimine on ülioluline osa minu ja mu abikaasa elust ning meil ei olnud mingit põhjust kohvreid kappi lukustada ka siis, kui saime lapsevanemateks. Ei tekkinud meil kordagi ka mõtet poeg kellegi hooleks jätta ja ise reisile minna – tahtsime olla temaga koos iga päev ning jagada uusi muljeid ja rõõme. Julgen soovitada beebiga reisimist kõikidele noortele emadele, pakkudes siinkohal enda kogemuste põhjal välja selle tegevuse plussid ja mõned soovitused.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nüüd on teil selleks raha ja aega. Eesti vanemapuhkuse ja -hüvitiste süsteem on üks paremaid maailmas, see annab ainulaadse võimaluse lõpuks hinge tõmmata ja oma lapsega kvaliteetaega veeta, ilma et kodune rutiin tapaks.

Beebiga reisimiseks sobib pea iga transpordivahend. Esimese välisreisi võtsime ette ühekuuse pojaga, kui sõitsime autoga Tartust Riiga. Teine, juba kahekuusega, viis meid parvlaevaga Stockholmi, ja oli tõeliselt mugav: käruga saab laeval ringi jalutada, käia poes ja kohvikus; lapse magamise ajal rahulikult restoranis õhtust süüa; kui väike nutt tuleb peale, oma kajutisse puhkama minna. Väga hea on titareisiks ka rong: minu poeg sõitis sellega esimest korda kolmekuusena Saksamaal, vahtis mõnuga aknast välja ja ei jooksnud mööda vagunit ringi... sest ei osanud veel kõndidagi.

Beebi lennupileti hind on pea olematu. Sülelapse eest maksate paremal juhul kümme protsenti täiskasvanu pileti hinnast. Sellele võib lisanduda lennujaama- ja mõni muu sümboolne maks, kuid siiski reisib beebi peaaegu tasuta. Alates lapse teisest sünnipäevast see lust ja lillepidu paraku lõpeb, lennufirmad hakkavad nõudma juba 75 protsenti täiskasvanu pileti hinnast või isegi täispiletit.

Talle ei ole lennukis vaja eraldi istekohta. Isegi kui piletit broneerides selgub, et lennukis on ainult kaks vaba kohta, saate ikkagi kolmekesi reisile minna. Laps istub teie süles, see on talle aga maailma kõige ohutum ja meeldivam koht, lisaks on seal mõnus ja soe tudule jääda. Vahepeal saab lapse ka issi sülle sokutada, et oma asjadega tegeleda.

11.01.2019 14.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto