Sisukord
Nädala näod
Postimees
12.01.2019
Eesti Kremli-hõnguline trollivabrik laieneb, Facebook annab vastulöögi (51) Valimisprogrammid: kõigile, turvaliselt ja kindla peale (19) Tunnelite Tallinn: linn ihkab raudtee alla arvukalt uusi käike (2) Hambaravisoodustus ajendab mõnikord arsti vahetama Majandus Salakaubavedaja pihtimus: Eesti piirivalvuritel pole midagi parata (10) Intressitõus jagab pangad kahte lehte Indrek Neivelt palkas Kristjan Järvani Välismaa Venemaad hoiab eliidi ja rahva konflikti eest Putini isik (17) Venezuela diktaator vihastab naabreid (2) Arvamus Juhtkiri: liba-Markus ja vale-Oksana (4) Ester Põldma: kas raha- või suhtlemiskriis? (1) Südamega Euroopasse Mis oleks, kui... poleks teinud? (25) Sajandi lahutus Summutatud hääl sai võidu Kultuur Operetikuninga nostalgilised sügismanöövrid Sport Soome seljatati, kuid praak vajab väljaravimist Kahekordne olümpiahõbe: Eestisse võiks ju suisa elama tulla! (1) Legend, kelles peitub natuke Alex Fergusoni ja natuke Kimi Räikköneni Andres Vaheri kommentaar: pistaks äkki mõõgad tuppe… (1) Kuhu jäi Kregor Zirgi oodatud arenguhüpe? Eesti parim seliliujuja lõpetas karjääri Tallinn Tunnelite Tallinn: linn ihkab raudtee alla arvukalt uusi käike (2) Kodu Hea sisekujundus hoiab talvemasenduse eemal AK Sel aastal tähistatakse Tallinna 800. aastapäeva. Milline oli meie pealinna varaseim algus? (13) Arter Kogenud diplomaat Tiina Intelmann: diplomaatias on koridorid sageli väga kitsad ja pimedad (1) Arteri suur lugu! Tõnu Aav: Elu ilma armastuseta on igav! (1) Piilume legendaarse MK-etapi telgitagustesse Neeme Raud: lahtiste ajaliigeste lõgina aeg Eesti tõelised hirmuvalitsejad hoiavad end varju Ootamatu elupööre: Eesti endine tippkarateka uuendab Los Angelese prügiäri Titaga ümber maailma? Miks mitte! Prantsuse tippkokk Tallinnas: harjuge vähem liha ja kala sööma Sõiduproov. Ameerika unistus: Volvo S60 tuleb uuelt kodumaalt 9 nippi, et Spotifyst viimast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Summutatud hääl sai võidu

1 min lugemist
Rahaf Mohammed al-Qunun FOTO: SOCIAL MEDIA/REUTERS/Scanpix

Tai võimud teatasid eile, et läinud nädala lõpus end Bangkoki lennujaama hotellituppa barrikadeerinud Saudi Araabiast pärit 18-aastane Rahaf Mohammed al-Qunun saab seda, mida soovis: asüüli Austraalias.

Tütarlaps teadis, mis teda pere juurde naastes ootab: vägivald ja suure tõenäosusega ka surm. Islamiusu hülgamise tõttu võinuks talle osaks saada ka vangistus. Ta otsustas kohutavast saatusest pääsemiseks kasutada oma ainsat relva – häält.Kas ühe väärkoheldud Saudi naise edulugu muudab midagi teiste tema soo- ja maakaaslaste jaoks, kes on sunnitud piiranguid ja hirmu edasi taluma, on vaid spekulatsioon. Samas tõestab al-Qununi lugu, milleks on võimeline sotsiaalmeedia ja rahvusvaheline üldsus ning igaüks meist, kel on tahet ja südikust represseerijale vastu astuda. Miks me seda võimu ometi rohkem ära ei kasuta?

Seotud lood
11.01.2019 14.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto