Sisukord
Kahevõistlus
Postimees
12.01.2019
Eesti Kremli-hõnguline trollivabrik laieneb, Facebook annab vastulöögi (51) Valimisprogrammid: kõigile, turvaliselt ja kindla peale (19) Tunnelite Tallinn: linn ihkab raudtee alla arvukalt uusi käike (2) Hambaravisoodustus ajendab mõnikord arsti vahetama Majandus Salakaubavedaja pihtimus: Eesti piirivalvuritel pole midagi parata (10) Intressitõus jagab pangad kahte lehte Indrek Neivelt palkas Kristjan Järvani Välismaa Venemaad hoiab eliidi ja rahva konflikti eest Putini isik (17) Venezuela diktaator vihastab naabreid (2) Arvamus Juhtkiri: liba-Markus ja vale-Oksana (4) Ester Põldma: kas raha- või suhtlemiskriis? (1) Südamega Euroopasse Mis oleks, kui... poleks teinud? (25) Sajandi lahutus Summutatud hääl sai võidu Kultuur Operetikuninga nostalgilised sügismanöövrid Sport Soome seljatati, kuid praak vajab väljaravimist Kahekordne olümpiahõbe: Eestisse võiks ju suisa elama tulla! (1) Legend, kelles peitub natuke Alex Fergusoni ja natuke Kimi Räikköneni Andres Vaheri kommentaar: pistaks äkki mõõgad tuppe… (1) Kuhu jäi Kregor Zirgi oodatud arenguhüpe? Eesti parim seliliujuja lõpetas karjääri Tallinn Tunnelite Tallinn: linn ihkab raudtee alla arvukalt uusi käike (2) Kodu Hea sisekujundus hoiab talvemasenduse eemal AK Sel aastal tähistatakse Tallinna 800. aastapäeva. Milline oli meie pealinna varaseim algus? (13) Arter Kogenud diplomaat Tiina Intelmann: diplomaatias on koridorid sageli väga kitsad ja pimedad (1) Arteri suur lugu! Tõnu Aav: Elu ilma armastuseta on igav! (1) Piilume legendaarse MK-etapi telgitagustesse Neeme Raud: lahtiste ajaliigeste lõgina aeg Eesti tõelised hirmuvalitsejad hoiavad end varju Ootamatu elupööre: Eesti endine tippkarateka uuendab Los Angelese prügiäri Titaga ümber maailma? Miks mitte! Prantsuse tippkokk Tallinnas: harjuge vähem liha ja kala sööma Sõiduproov. Ameerika unistus: Volvo S60 tuleb uuelt kodumaalt 9 nippi, et Spotifyst viimast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kahekordne olümpiahõbe: Eestisse võiks ju suisa elama tulla!

2 min lugemist
Akito Watabe tuhisemas Otepää MK-etapil. Otepää oli talle kui talve võlumaa. FOTO: TAIRO LUTTER/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Esimest korda Otepääl toimunud MK-etapil täitus ka kahekordse olümpiahõbeda Akito Watabe unistus: pärast kesist hooaja algust jõudis ta lõpuks poodiumile. Jaapanlane, kes polnud kunagi Eestis käinudki, tänas MK-etapi korraldajaid taevani ning muljetas: siia võiks suisa elama tulla!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Eestis on väga tore. Tundsin kohe, et oleksin nagu Soomes – toit, inimeste olek ja keel on mulle Soomes võistlemisest tuttav. Olen end seal kogu aeg koduselt tundnud, sest minu jaoks on soome ja jaapani keel sarnase kõlaga. Täpselt sama juhtus ka Eestis – ma küll ei tunne ennast nagu kodus, aga mind võeti siin väga soojalt vastu. Võiksin siin kogu aeg võistelda!» rõõmustas Watabe.

Eriti vaimustas jaapanlast Tehvandi suusarada. «Hüppemägi oli samuti väga hea, aga see rada! Profiililt tundus see väga kerge, aga sõita oli väga raske. Kuskil ei saanud puhata, vaid tööta ja tööta! Aga lõbus oli. Mõtlesin juba, et peaksin siin äkki isegi tihemini treenima, sest siin saab tugevaks.»

Kodumaale satub Watabe aga kõigest paar korda aastas. Oma abikaasat, Kelly Sildaruga rennisõidus konkureerivat Yurie Watabet näeb ta enda sõnutsi, kuidas jumal juhatab.

11.01.2019 14.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto