K, 7.06.2023

Kuhu jäi Kregor Zirgi oodatud arenguhüpe?

Silver Tabo
Facebook Twitter
Comments
Kregor Zirk jätab seljataha pettumusrohke hooaja ning võtab kõik õpetliku sellest kaasa, et jätkata pingutamist kõige teravama tipu poole.
Kregor Zirk jätab seljataha pettumusrohke hooaja ning võtab kõik õpetliku sellest kaasa, et jätkata pingutamist kõige teravama tipu poole. Foto: ROK / Mine Kasapoglu

​19-aastasel Eesti ujumislootusel Kregor Zirgil jääb selja taha vastuoluline hooaeg. Esimest korda karjääri jooksul ei toimunud loodetud arenguhüpet ja senised parimad tulemused põhialadel jäid ületamata. Ometi nägi mullu Türgis paikneva profiklubiga Energy Standard liitunud noormees kõvasti vaeva, kuid olulistel võistlustel, nagu suvised pikaraja Euroopa meistrivõistlused Šotimaal ja detsembris Hiinas toimunud lühirajaujumise maailmameistrivõistlused, ei suutnud Zirk eelujumistest edasi murda.

«Teistsugune,» võtab sportlane ise ühe sõnaga kokku mulluse hooaja, kus võistles esimest korda omavanuste asemel täielikult juba täiskasvanud meestega. Nii alustas Zirk treenimist muuseas selliste tippude kõrval nagu olümpiavõitja Chad le Clos ja tänavu 50 meetri vabaujumises Euroopa meistriks kroonitud Ben Proud.

Eestlase põhilise treenerina tegutseb 39-aastane kanadalane Tom Rushton, kellel on 16-aastane juhendamiskogemus ning Zirk kuulub koos kolme kaaslasega keskmaaujujate gruppi. Klubi peatreeneriks on aga maailmameistrist 38-aastane britt James Gibson, kes tegeleb peamiselt sprinteritega. Kuna Zirgil on vaja arendada nii kiiruslikke kui ka vastupidavusomadusi, siis liituvad nad tihti teiste gruppidega.

Tartlase põhilised alad on nii 100 kui ka 200 meetri liblik- ja vabaujumisdistants. Suvisel pikaraja EMil sai Zirk 100 meetri liblikujumises kirja aja 53,46, kuid viimasena oleks poolfinaali pääsenud tulemusega 52,83, mis on ühtlasi tema enda ujutud Eesti rekord.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles