Sisukord
Maailm
Tänane leht

KOHALIK VAADE. Endine Prantsuse peaminister asub Katalooniat ühendama

4 min lugemist
  • Endine Prantsuse peaminister Manuel Valls püüab Barcelona linnapea kohta.
  • Valls soovib enda taha koondada Kataloonia eraldumise vastased.
  • Poliitiku vastased kahtlevad, kas Valls on ikka Barcelona argieluga kursis.
  • Vaatlejate hinnangul on Vallsi edu tõenäoline parteide toetuse korral.
Barcelona linnapea kohta püüdev endine Prantsuse peaminister Manuel Valls kampaaniaüritusel. FOTO: LLUIS GENE/AFP/Scanpix

Endine Prantsuse peaminister Manuel Valls on seadnud eesmärgiks hõivata selle aasta mais toimuvatel kohalikel valimistel Barcelona raekoda. Selleks on ta alustanud iseseisvat kampaaniat, mida toetab 14 aastat tagasi asutatud paremtsentristlik Ciudadanos (Kodanike Partei), mis seisab vastu Kataloonia eraldumisele Hispaaniast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärast separatistide ebaõnnestunud katset 2017. aastal Hispaaniast lahku lüüa on Valls tegelenud Hispaania ühtsuse lipu lehvitamise ja lepituskõnede pidamisega. Nende jaoks, kes Hispaaniast eraldumist toetavad, on Valls suur vaenlane ning mõnda tema avalikku esinemist on boikoteerinud radikaalid, kes teda fašistiks nimetavad.

Ciudadanose juht Albert Riviera on Vallsi kandidatuuri ülistanud. «Pole kedagi paremat separatismi ja populismi alistamiseks hääletuskastide juures. Need on head uudised meie linna, Hispaania ja Euroopa jaoks,» kuulutas Riviera.

12.01.2019 15.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto