Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Trollid manipuleerisid ka päevalehe arvamusrubriigis

4 min lugemist
Trollid kommenteerivad poliitikute postitusi ja uudiseid, laigivad EKRE-t ja smugeldavad valenimede alt arvamuslugusid ajakirjandusse. Kõik märgid viitavad EKRE noorteühenduse liikmetele. FOTO: Pm

Sotsiaalmeedia kommentaariumites avaldavad arvamust kümned valenimega tegelased, kellest kahel õnnestus saada arvamuspinda isegi Eesti Päevalehes. Märgid viitavad, et valekontodega on seotud EKRE noorteühendus Sinine Äratus.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mullu juunis kirjutas Eesti Päevalehe arvamustoimetusele kaastöö Bert Valter, kes nimetas end Tartu Ülikooli riigiteaduste üliõpilaseks. Bert analüüsis kirjatükis EKRE maailmavaadet ning seda, kuidas talle näib, et teised parteid on nõus EKREga koalitsiooni moodustama.

Mõni kuu hiljem avaldas Eesti Päevalehes sarnasel teemal arvamust sarnase nimega Tartu Ülikooli humanitaartudeng Kert Valter.

«Sotsid tahaksid luua EKRE asemel pärisfašistliku partei, et ise võimule pääseda,» analüüsis üliõpilane. «EKRE välistamine (valitsuse liikmena – M. L.) tähendab ühe väga olulise osa ühiskonnaliikmete häälte allasurumist ja selle tagajärjed võivad viia hoopistükkis EKRE-st palju äärmuslikuma erakonna tekkeni,» jätkas ta.

Valterid on väljamõeldud tegelased. Ülikoolis pole sellenimelisi õppinud.

Pärast seda, kui Postimehe ajakirjanik oli helistanud läbi Sinise Äratuse juhatuse liikmed, ilmus temagi Facebooki seinale kommentaar varikontolt Allaher Monter.

«Edu uurimusel, ajakirjanik!» kirjutas valekonto taha peituv isik.

15.01.2019 17.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto