Sven Sakkov: tuulispask nimega Donald Trump

  • Trump kohtleb oma liitlasi kui vaenlasi ja vaenlasi kui sõpru.
  • Trumpi väärtustühise lähenemise tulemus on Atlandi üleste suhete halvenemine.
  • USA president on kahtluse alla seanud 70 aastat valitsenud maailmakorra.
  • Pole näha ühtki arengut, mis Ühendkuningriigi ja ELi läbisaamist parandaks.

Pole võimatu, et NATOt võib ees oodata sarnane surmaeelne hetk, mille elasid läbi G7 riigijuhid eelmise aasta juunis Kanadas Québecis, kui tippkohtumisel paljastusid selgesti ülejäänud liidrite erimeelsused Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpiga.

FOTO: Reuters/ScanPix

Läänemaailm on keerises. Juba aastaid. 2019 ei too sellele kindlasti leevendust, pigem vastupidi. Eesti kui väikese, avatud majandusega geopoliitiliselt haavatava ääreala riigi jaoks on nendel arengutel silma peal hoida eluliselt vajalik. Ikka seetõttu, et me oleme ühed esimesed, kes võimalikke negatiivseid arenguid oma nahal tunda saavad, on selleks siis tagasilöögid maailmamajanduses või läänemaailma julgeolekumudelis.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Eesti vaatevinklist tundub meile, et kogu julgeolekumaailm keerleb Vene ohu ümber. Ameerika Ühendriikide seisukohalt on Venemaa teisejärguline probleem. Esimene mure on Hiina tõus ja sellega seonduv: Põhja-Korea talitsemine, Lõuna-Korea ja Jaapani kaitse, tehissaarte ehitamine ja nende militariseerimine Lõuna-Hiina meres jms.

Tagasi üles