Sven Sakkov: tuulispask nimega Donald Trump

Pole võimatu, et NATOt võib ees oodata sarnane surmaeelne hetk, mille elasid läbi G7 riigijuhid eelmise aasta juunis Kanadas Québecis, kui tippkohtumisel paljastusid selgesti ülejäänud liidrite erimeelsused Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpiga. FOTO: Reuters/ScanPix

Läänemaailm on keerises. Juba aastaid. 2019 ei too sellele kindlasti leevendust, pigem vastupidi. Eesti kui väikese, avatud majandusega geopoliitiliselt haavatava ääreala riigi jaoks on nendel arengutel silma peal hoida eluliselt vajalik. Ikka seetõttu, et me oleme ühed esimesed, kes võimalikke negatiivseid arenguid oma nahal tunda saavad, on selleks siis tagasilöögid maailmamajanduses või läänemaailma julgeolekumudelis.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti vaatevinklist tundub meile, et kogu julgeolekumaailm keerleb Vene ohu ümber. Ameerika Ühendriikide seisukohalt on Venemaa teisejärguline probleem. Esimene mure on Hiina tõus ja sellega seonduv: Põhja-Korea talitsemine, Lõuna-Korea ja Jaapani kaitse, tehissaarte ehitamine ja nende militariseerimine Lõuna-Hiina meres jms.

08.01.2019 10.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto