E, 27.03.2023

Uudised CESilt, mis mõjutavad otseselt rahakotti

Uudised CESilt, mis mõjutavad otseselt rahakotti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
CES 2019.
CES 2019. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA

Eelmisel nädalal lõppes Las Vegases tehnoloogiamess Consumer Electronics Show ehk CES 2019, millel on märgiline tähtsus kogu järgnevat (pool)aastat silmas pidades. Järgmine suurem etteaste tuleb alles suve hakul Computexil Taiwanis. Mida on rahakotile mõeldes messilt kõrva taha panna?

8K ja volditavad ekraanid

Kuigi üksikuid prototüüpe tutvustati juba eelmisel aastal, polnud tegu masstootmisse minevate asjadega. Nüüd on see aeg käes – oma 8K (7680 × 4320) 33,2-megapikslise lahutusega pakuvad need telerid neli korda teravamat pilti kui endised 4K UHD (3840 x 2160) ekraanid. Kui 4K teleritel kulus mitu aastat, enne kui neist poelettidel asja hakkas saama, siis 8K on juba aastaga jõudnud selleni, et tootmises on enam kui kümne firma telerid, sh loomulikult suurnimed Samsung, Sony, LG, TCL.

LG Signature Series OLED TV R on esimene kokkurullitav teler, mis peaks 65-tollises mõõdus juba sel aastal turule tulema. Hindadest veel ei räägita, aga arvata võib, et odav see lõbu olema ei saa. Loomulikult ei saa mööda minna ka telekamaailma kuningast Samsungist, kes näitas messil terve seeria QLED 8K monitore ekraanimõõtudes 65, 75, 82, 85 tolli kuni gigantse 98-tollise isendini välja.

Kui plaanite osta, oodake ära HDMI 2.1 toega seade

Seni oli parim video/audio liides HDMI 2.0b, mis lubas 4K UHD lahutust ekraani värskendussagedusega 60 Hz. Varasemad alla 2.0 versioonid lubasid ainult 30 Hz, aga seda on liialt vähe, et pilt oleks värelusvaba ja kvaliteetne. Kuid kõrgemaid värskendussagedusi ei saanud ka sellega kasutada.

Märksõnad
Tagasi üles