P, 3.12.2023

Ropka tööstuspargis jätkub maa müük

Vilja Kohler
, reporter
Facebook
Comments
Tartu linn rajab Ropka tööstuparki Inseneri tänava (esiplaanil) ja paneb oksjonile pagaritööstusest (punane hoone) sel pildil vasakule jääva Inseneri 1 kinnistu.
Tartu linn rajab Ropka tööstuparki Inseneri tänava (esiplaanil) ja paneb oksjonile pagaritööstusest (punane hoone) sel pildil vasakule jääva Inseneri 1 kinnistu. Foto: Margus Ansu

Ligi 7300-ruutmeetrine Inseneri 1 kinnistu läheb oksjonikeskkonnas Osta.ee enampakkumisele alghinnaga 220 000 eurot.

Kinnistu hoonestamise tähtaeg on kolm aastat müügilepingu sõlmimise päevast arvates, hoonestamise kohustus loetakse nõuetekohaselt täidetuks, kui on väljastatud ehitise kasutusluba.

Inseneri 1 enampakkumine on seotud Inseneri tänava rajamisega. Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven selgitas, et linnavalitsus on lepinguga seadnud Inseneri 1 kõrval asuvale 25 000-ruutmeetrisele Inseneri 4 kinnistule hoonestusõiguse, sinna tahab 2021. aastaks suure tootmishoone rajada metalliettevõte OÜ Torm Metall. «Seoses sellega tuleb linnal välja ehitada Inseneri tänav ja vajalikud kommunikatsioonid,» sõnas Urmas Ahven. «Et linn teeb sinna tänava, otsustatigi ka naabruses olev kinnistu müüki panna.»

Rohkem maad linnavalitsus Ropka tööstuspargis lähiajal müüa ei kavatse. «Kui on huvilisi, võib edaspidi Inseneri tänava ääres veel paar-kolm kinnistut ära müüa,» lisas Urmas Ahven.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles