Sisukord
Riigikorraldus
Tänane leht

Erakonnad: palju läbikaalumist väärivaid mõtteid regionaalpoliitikast

6 min lugemist
  • Kuidas parasjagu võimulolev valitsus peaks toetama regioonide arengut?
  • Kas meil on vaja maakondade asemel uusi regionaalseid tasandeid?
  • Mida teha, et Euroopa Liidu tõukefondide rahast oleks regioonidele enam kasu?
Toimepiirkonnad Eestis. FOTO: Postimees

Haldusreformiga vähenes omavalitsuste arv kolm korda ning maavalitsused kadusid täielikult. Kui omavalitsuste ühendamist on üldiselt peetud vajalikuks, siis regionaalse tasandi kadumist Eesti riigi halduses on tavaliselt kritiseeritud. Regioonidevahelised erinevused rahvastiku dünaamikas ja sotsiaal-majanduslikus arengus kärisevad veel suuremaks, kuigi juba praegu on rahvusliku kogutoodangu arvestuses elaniku kohta see vahe kuni neli korda. Viie erakonna esindajad räägivad, millist regionaalpoliitikat tuleks viljeleda. 30.jaanuari Postimehes saate lugeda Eestimaa Roheliste Erakonna, Erakonna Eesti200, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna seisukohti. 6.veebruaril analüüsivad siin avaldatud erakondade ideid regionaalvaldkonna eksperdid. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

1. Kuidas peaks Eesti valitsus toetama piirkondi, kus sotsiaal-majanduslik areng käib alla ning rahvastik väheneb kiiresti?

2. Lahenduseks on pakutud maakondadest suurema regionaalse juhtimistasandi loomist. Kui toetate selle loomist, siis kui palju neid võiks olla, kuidas tuleks need moodustada ning milliste funktsioonidega?

22.01.2019 24.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto