Sisukord
Majandus
Tänane leht

Tallinna siseparklad vilistavad standarditele

3 min lugemist
  • Siseparklates tuleb arvestada ruumikitsusega.
  • Plekimõlkimine vähenes, kui parkimiskohad mõõdeti laiemaks.
Suur osa plekimõlkimisi juhtub kitsaste parkimiskohtade tõttu. FOTO: Sander Ilvest

Parkimiskohtade paigutamise ja laiuse määrab ära Eesti Standardikeskuse koostatud linnatänavate standard. Alates 2016. aastast on kaubanduskeskuste parkimiskohtade soovituslik laius 2,7 meetrit, tavaparklas 2,6 meetrit. Vana, 2003. aastast kehtinud standardi järgi oli kaubanduskeskuse parkla soovituslik laius 2,6 meetrit. Pikkus on jäänud läbi aja muutumatuks – viis meetrit.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõõtnud ära kümme Tallinnas asuvat kaubanduskeskuse siseparklat, tuleb nentida, et neist mitte üheski ei ole parkimiskohti joonitud 2016. aastast kehtima hakanud standardi järgi. Näiteks Mustika keskuses olid parkimiskohad vana standardi järgi joonitud – 2,6 meetrit. Mõõdu võtsin parkimiskoha siseküljest siseküljeni.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul ei ole parkimiskohtade mõõdud ühegi õigusaktiga otseselt määratud, kuid kehtestatud on n-ö hea tava standardid. «Ehitusseadustik ütleb, et ehitis tuleb ehitada ja korras hoida hea tava kohaselt. Hea tava on tegelikult ka kehtivaid standardeid järgida,» sõnas Reimets.

21.01.2019 23.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto