Sisukord
Julgeolek
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (14) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (8) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Soome hoiab silma peal 370 radikaliseerunul

5 min lugemist
  • Soome kaitsepolitsei andmetel tuleb jälgida 370 radikaliseerunut.
  • Välispoliitikas saadud tulu võib tähendada siseturvalisuse kulu.
  • Oht ei pruugi sõltuda meist, kuid nende maandamine küll.
  • Turu saarestikus toimunut uuritakse endiselt.
Soome siseministeeriumi kantsleri Ilka Salmi sõnul on oluline teadvustada, et isegi kui probleemi olemasolu ei pruugi meist sõltuda, oleneb meist selle maandamine. FOTO: Sander Ilvest

Soome viib praegu läbi suurimat julgeolekusüsteemi muutust alates Teise maailmasõja lõpust, ütles põhjanaabrite kaitsepolitsei (Supo) endine juht ja praegu siseministeeriumi kantslerina töötav Ilkka Salmi usutluses Postimehele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Millised on Soome ees seisvad suurimad julgeolekuväljakutsed?

Ma alustaks kaugemalt, mõne aasta tagusest ajast. Esiteks hakkab Euroopa mõistma, et ümberringi toimuv mõjutab meid väga tugevalt ning seetõttu on vaja ka nende väljakutsetega tegeleda. Sündmused Ukrainas, Lähis-Idas, Aafrikas ja mujal mõjutavad otseselt kogu Euroopa julgeolekut.

Teiseks väljakutseks on kahtlemata terrorism ja moodustis nimega ISIS. Soomest on meie andmetel reisinud Iraaki ja Süüriasse sadakond inimest, mis on kogukonna suurust arvestades üks kõrgemaid näitajaid Euroopa Liidus (EL). Suurem on see arv ainult Prantsusmaal ja Belgias.

Praegu on Soome kaitsepolitsei (Supo) andmetel riigis kuni 370 isikut, keda peab jälgima. Radikaalne ideoloogia ei kao ning kuigi kalifaati materialiseerunud kujul me ilmselt ei näe, ei vaibu ometi viha lääne elustiili vastu. Olulist osa radikaalse ideoloogia levikul ja värbamisel mängib internet.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto