Sisukord
Julgeolek
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Töötajate arvu kärpimine seab Soome politsei raskesse seisu

4 min lugemist
  • 800 inime kärpmine sunnib Soome politseid tegevusi vähendama.
  • Esimesed hübriidohtudele reageerijad on politsei ja julgeolekuteenistus.
  • Põhjanaabrid on mõistnud, et politseinike arvu tuleb suurendada.
  • Soome politseijuht: politseitöö on keerulisem kui 20 või 30 aastat tagasi.
Seppo Kolehmainen kinnitab, et kuigi Soome politseinike arv on kümne aastaga vähenenud 800 võrra, raskete kuritegude uurimises järeleandmisi ei tehta ning ka poliitikud on lõpuks olukorra kriitilisusest aru saanud. FOTO: Erik Tikan

Nagu Eestiski on politsei ka Soomes teinud läbi erinevaid reforme ja kunagisest 217 politseijaoskonnast on paarikümne aastaga alles jäänud 11. Soome politsei peadirektori Seppo Kolehmaineni sõnul on praegu iga jaoskond võimeline täitma kõiki politsei ees seisvaid ülesandeid, mis väikeste üksuste puhul oli võimatu ja mistõttu tuli varem pidevalt naaberriikidelt abi paluda.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Soome politsei üldine olukord on hea, kuid probleemidest rääkides nimetab politseijuht piisava rahastuse puudumist. «Olen olnud politseis 37 aastat ja see teema on pidevalt üleval, kuid sellega ei saa harjuda,» tunnistas Kolehmainen Postimehele.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto