Sisukord
Keskkond
Postimees

Hobustega metsatöö Viljandimaal

3 min lugemist
Kalev Raudsepp ütleb, et tänapäevane elutempo ei anna aega ja võimalust hobustega piisavalt tegeleda. FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Külmal ja päikeselisel jaanuaripäeval on Viljandimaale Tääksi külla kogunenud üksjagu inimesi ja hobuseid. Tegemist on maaülikooli korraldatud avatud hobumetsatööde päevadega, mis on osa keskkonnakaitse ja maastikukorralduse õppetooli hobumetsanduse algkursusest. Viimane on vabaaine, mis annab osalevatele üliõpilastele ka ainepunkte. Ühtlasi on tegemist jätkuga Viljandi Kultuuriakadeemia aastaid korraldatud müravaba metsatöö päevadele. Nagu ikka, räägitakse enne teooriast ja siis järgneb praktika.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Huvilistele avatud välitööde teiseks päevaks on oma hobustega kohale tulnud kultuuriakadeemia dotsent Priit-Kalev Parts (kaks eesti maatõugu hobust), Kalev Raudsepp Parmu ökokülast (raskeveohobune) ja Tarmo Tähemaa Kõo kandist (kaks Shetlandi poni). Lisaks tudengitele on kohale tulnud ka muid huvilisi ja üliõpilastel hakkasid esimesed hobusejuhtimise võtted juba selgeks saama. Eelmisel päeval oli metsas kohal ka Vello Tamm oma friisi tõugu hobuse ja uueaegse hobutöötehnikaga (mootoriga tõstuk), aga teiseks päevaks ta enam kohale ei jõudnud.

24.01.2019 26.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto