Sisukord
Maailm
Postimees

Itaalia populistid on Macroni kõri kallal

4 min lugemist
  • Vanad sõbrad Itaalia ja Prantsusmaa on tülli pööranud.
  • Itaalia populistide valitsus süüdistab Prantsusmaad Aafrika koloniseerimises.
  • Tülis on oluline osa 14 Aafrika riigis kasutataval rahaühikul.
  • Itaalia populistide liidritel on Emmanuel Macroniga kana kitkuda.
Itaalia siseminister Matteo Salvini (vasakul) televisioonis esinemas. Taustal Prantsusmaa president Emmanuel Macron. FOTO: Imago/ Italy Photo Press/Scanpix

Vana ütlus «Ainult Pariis on väärt Roomat, ainult Rooma on väärt Pariisi» on kõikuma pandud. Pärast seda, kui Itaaliat asus juhtima populistlik valitsus, on Itaalia ja Prantsusmaa korduvalt teravusi vahetanud. Prantsusmaa karikas sai täis, kui Itaalia valitsus pidas naaberriiki vastutavaks migrantide Euroopasse saabumise eest, mille taga olevat Prantsusmaa jätkuv Aafrika koloniseerimine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaks Euroopa Majandusühenduse ja NATO asutajaliiget ning pikaaegset liitlast läksid riidu Itaalia asepeaministri ja valitsusse kuuluva Viie Tähe Liikumise (M5S) liidri Luigi Di Maio väljaütlemiste tõttu eelmisel pühapäeval. Prantsusmaa otsustas järgmisel päeval Itaalia suursaadiku vaibale kutsuda.

«Kui inimesed praegu [Aafrikast] lahkuvad, siis põhjuseks on Euroopa riigid, peamiselt Prantsusmaa, kes pole kunagi lõpetanud Aafrika riikide koloniseerimist,» väitis Di Maio.

24.01.2019 26.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto