Sisukord
Arter
Postimees
02.04.2020
Ninad koos: ehitustöö iseloom ei võimalda hoida töömehi objektil üksteisest ohutus kauguses (15) Eesti Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (6) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (7) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (10) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (1) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (13) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (28) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (15) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (6) Juhtkiri: piim on vastutus (2) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (3) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (1) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti rokkarid kasvatavad lapsevanemaid

5 min lugemist
  • Lapsi tõstetakse kontserdi ajal istuma otse kõlarite ette.
  • Kõige suurem oht kurdiks jääda on klubitöötajatel.
  • Eestis häbenetakse kõrvaklappide kasutamist.
Laste puhul on raske öelda, kui palju kõrvaklapid aitavad. Seda eriti pisikeste laste puhul, kes ei suuda või ei oska veel ennast väljendada. FOTO: Matt Crossick/Empics Entertainment

«Mees, kui sul endal on ajud pehmed, siis anna vähemalt lapsele võimalus!» Just nii hõikas rokkmuusik Tanel Padar eelmisel suvel Pärnus ühele isale, kes oma lapsega otse kõlarite ees seisis. Eestis on tekkinud olukord, kus rokkmuusikud muretsevad laste tervise pärast rohkem kui nende vanemad.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Oli jah selline juhus,» kinnitas Padar Postimehele. «Selliseid märkusi on tulnud aeg-ajalt varemgi teha. Pikalt ma esinemiste ajal muidugi moraali ei loe, sest inimesed on tulnud muusikat, mitte minu monoloogi kuulama.»

Padari sõnul on ta täheldanud, et inimesele ei mõju sellistel puhkudel mitte niivõrd tema märkus, kuivõrd kõrvalseisjate pahameel: «Sageli on teiste halvustavad pilgud isegi suurem kriitika. Päris lootusetuks ma olukorda ei pea, sest mõnikord näeb kontserdipubliku seas juba ka nunnude kõrvaklappidega lapsi. Reeglina on need beebid, kelle üks vanem on muusik.»

Helimees Andre Loogi sõnul ei adu inimesed, et saali jõudev helinivoo on kõlari juures kordi valjem, ent paraku pole kohalikud saalid nii suured, et oleks võimalik kõlareid kuulajatest kaugemale panna. «Kõlarid on inimeste lähedal ja siis seal seistakse, laps kukil, lapse kõrv täpselt kõlari ees,» rääkis ta. «Aga kõlari ees on heli ju hoopis teistsugune. Olen ka ise näinud, kuidas esineja teeb kontserdil lava ees seisvale vanemale märkuse: «Lapsel on väga valus, ta hoiab kõrvu kinni, minge kõlarite eest ära.»

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto