Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
03.04.2020
Saarlastel tärkab lootus masstestimiseks Eesti Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (17) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus üritab kriisi leevendada raha abil (2) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida Naftasõda nõudis esimese ohvri Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (6) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving Juhtkiri: sild üle seisaku (1) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? Romaan, mis aimas pandeemiat ette (1) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (1) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (2) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (1) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hiinalinna potipõllumeeste uudismaa ootab harijaid

3 min lugemist
Tartu linnavalitsuse linnapuhastuse peaspetsialist Madis Tammeorg ütles, et Jaamamõisas potipõllumeestele ette valmistatud uuel maa-alal olevatest putkadest, kasvuhoonetest ja viltustest aedadest tuleb plats puhtaks lüüa tulevastel maakasutajatel endil. Margus Ansu FOTO: Margus Ansu

Paar aastat tagasi plaanitud Hiinalinna potipõllumeeste ümberasustamisega on tegudeni jõutud: Lehe tänava lõpus Raadi endise sõjalennuvälja piiril on Tartu linnavalitsus lasknud maha võtta suure võsa, vedada ära palju rämpsu ja puhastada kraavid. Teisipäeval otsustas linnavalitsus anda selle ligi 4,6-hektarise ala kümneks aastaks rendile MTÜ-le Tartu Jaamamõisa Aiad.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Paar aastat saavad potipõllumehed veel vanal kohal tegutseda, siis tuleb neil sealt lahkuda ning võimalusi on kaks: kas visata labidas nurka või kolida uudismaale, mille ülesharimine jääb nende osaks. «Fakt on see, et neil tuleb ümber kolida, lõpmatuseni seal elu nii jätkuda ei saa,» ütles Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven.

Potipõllumeeste praeguste aiamaade asemel näeb Tartu linna üldplaneering ette Põhja puiestee ja Muuseumi tee pikenduse ning nende kaudu linnaliikluse sidumise maanteedega. Põhja puiestee pikendamist linna paari järgmise aasta tööplaanis pole.

Linnavalitsuse tingimuste järgi võib üks kasutaja uues kohas saada kuni 200 ruutmeetrit maad, kuhu võib püsti lüüa kuni 10-ruutmeetrise tööriistakuuri ja 20-ruutmeetrise kasvumaja. Tohib istutada viljapuid ja põõsaid ning pidada mesilasi, teised koduloomad on keelatud.

Kui seni pole Põhja puiestee lõpus tühermaal tegutsevad potipõllumehed linnale kuuluva maa kasutamise eest maksnud, siis Põhja pst 33 ja Ida 41 ettevalmistatud kokku 46 380-ruutmeetrisel alal on maa kasutamise tasu 0,02 eurot ruutmeetrilt ehk 928 eurot aastas.

02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto