Palju segadust Lõuna-Eesti internetiprojektiga

Kiire interneti põhivõrgu valgusoptilise kaabli paigaldamine. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Mitme Lõuna-Eesti valla elanikele pakub ülikiire internetiga liitumist segase tausta ja selgete garantiideta ettevõte.

Nädal tagasi tuli kümnete tuhandete elanike postkasti aktsiaseltsi Eesti Andmesidevõrk pakkumine sõlmida liitumisleping, maksta 153 eurot liitumistasu ning jääda lootma kirjas antud lubadusele, et juba aasta lõpus veetakse valguskaabel esimeste kodude ja ettevõteteni.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Projekt kannab nime Internet Koju ning saatjad väidavad, et see valmib kohalike omavalitsuste ja erasektori koostöös. Paraku selgub, et see on vaid pool tõde ning tegelikult pole praeguseks selge, mida kujutab endast kirjas mainitud erasektor ja milline on omavalitsuste roll selles.

Tõsi on see, et juba aastaid on Euroopa Liidu struktuurifondide raha abil Lõuna-Eestis ligi 700 kilomeetrit interneti põhivõrku rajanud Antsla, Elva, Võru, Kanepi, Rõuge, Otepää ja Põlva valla osalusega MTÜ Eesti Andesidevõrk. Just nimelt MTÜ, mitte AS. Ja just nimelt põhivõrku, mitte nn viimast miili. Euroopa Liidu raha eest ei tohigi lõppklientide ühendusi luua.

Kliendiühenduste rajamiseks loodi möödunud aasta augustis Eesti Andmesidevõrgu AS. Aadress täpselt sama, kuid siit segadused algavadki.

28.01.2019 30.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto